69 Views
2018 Jan 21technology
img
آمازون Echo Spot ساعت مانند خودش را در انگلستان راه‌اندازی کرده است و همچنان به تسلط خود بر بازار ادامه می‌دهد .
Echo Spot یک کره کوچک با صفحه‌نمایش دایره‌ای 2.5 اینچی و نمای ساعت و دوربین است که توانایی نشان دادن زمان و دیگر اطلاعات مختصر را دارد مانند Echo Show بزرگ‌تر که اوایل سال راه‌اندازی شد .
Rich Suplee، رئیس الکسا برای آمازون در اروپا گفت: Spot نشان می‌دهد که معنی Dot برای Echo اورجینال چیست , بنابراین این نسخه کوچک‌تر , شیک‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر از Echo با یک صفحه‌نمایش است .
آمازون با Echo Dot خودش به موفقیت بزرگی دست‌یافت که کوچک‌تر و ارزان‌تر از بلندگوهای کامل اکو است . Echo Spot دارای بیشتر ویژگی‌های نسخه گران‌تر خودش باقیمت 200 پوند است . مدیر تحقیقاتی CCS Insight انتظار دارد که محبوبیت بالایی که Echo Spot در بازار ایالات‌متحده شاهد آن است در انگلستان نیز ایجاد شود زیرا اضافه کردن یک صفحه‌نمایش ابعاد کاملاً جدیدی برای استفاده از دستگاه اکو ارائه داده است . با ارائه تعاملات بصری و همچنین صوتی این دستگاه به کاربران کمک می‌کند که در مورد اطلاعاتی که الکسا می‌تواند فراهم کند یاد بگیرند که باعث فروش بیشتر الکسا می شود زیرا شما می توانید محصول را قبل از خرید ببینید.

Echo Spot دارای یک دوربین کوچک برای برقراری تماس ویدئویی با دیگر دستگاه‌های اکو یا برنامه‌های الکسا درگوشی‌های هوشمند است که می‌تواند ویدئو , موسیقی و دیگر ویژگی‌های مربوط بلندگوی هوشمند را پخش کند . این دستگاه از یک آرایه چهار میکروفونی جدید برای کاربران استفاده می‌کند که نسخه فشرده آرایه‌های هفت یا هشت میکروفونی است که در سایر دستگاه‌های اکو استفاده می شود . این دستگاه دارای یک بلندگوی معقول و خروجی صوتی آنالوگ 3.5 میلی‌متری و بلوتوث برای اتصال به سیستم‌های موجود است .
خرده‌فروشی آنلاین در حال حاضر دارای پنج مدل مختلف از اسپیکرهای اکو باقابلیت‌های مختلف است که دارای صفحه‌نمایش یا فاقد آن هستند . آمازون در حال حاضر پیشگام بی‌قیدوشرط بلندگوهای هوشمند است و شروع به ساخت طیف وسیعی از دستگاه‌های اکو برای کاربرهای مختلف کرده است .
درعین‌حال گوگل نیز دارای دو اسپیکر هوشمند با نام تجاری خودش به نام Google Home  و Home Mini است  و مانند آمازون اعلام کرده است که با چندین سازنده شخص ثالث برای ادغام  Google Assistant  در دستگاه های خودش همکاری می‌کند .
بن استنون، تحلیلگر  Canalys، گفت که 75 درصد از همه محموله‌های اسپیکرهای هوشمند در سال 2017 وارد ایالات‌متحده شده  و فرصت‌های زیادی برای رشد آن‌ها در سطح جهان وجود دارد . او گفت آمازون در ایالات‌متحده پیشگام است اما برای این کسب این موقعیت در اروپا هنوز باید تلاش کند . آمازون و گوگل هنوز به بازارهای خارج  کشور به‌عنوان یک فرصت دست‌نخورده نگاه می‌کنند به همین دلیل به دنبال قیمت‌های جدید و سبک‌های جدید  اسپیکرهای هوشمند هستند .اسپیکر

Echo Spot

Echo Dot

آمازون