548 Views
2018 Jan 24technology
img

اولین اسپیکر هوشمند اپل رونمایی شد ؛ این اسپیکر در ابتدا از 9 فوریه در آمریکا و انگلیس و استرالیا بفروش خواهد رسید . شما می توانید این اسپیکر را از روز جمعه در آمریکا و انگلیس ( شنبه استرالیا ) از طریق وب سایت اپل خریداری کنید .

این اسپیکر هوشمند که با سیری توسعه یافته است 349 دلار آمریکا ، 319 یورو و 499 دلار استرالیا قیمت دارد .

طراحی بدنه ی این اسپیکر یک طراحی رو به جلو و زیباست . این اسپیکر هوشمند که HomePod نام دارد به رقابت با آمازون اکو که در سال 2014 به بازار آمد و گوگل هوم اسپیکر که در سال 2016 به بازار آمد ، خواهد پرداخت .

قیمت این هوم پاد از رقبای خود بیشتر است و همین امر کار را برای اپل سخت خواهد کرد . اما فراموش نکنید که اپل مشتریانی دارد که با جان و دل و با هر قیمتی محصولات این شرکت را می خرند .

اپل تایید کرده است که این اسپیکر هوشمند از پیام رسان هایی همچون WhatsApp پشتیبانی می کند ؛ بنابراین کاربران می توانند پیام هایشان را از طریق سیری با این پیام رسان ها ارسال کنند . این اسپیکر از Siri Kit نیز پشتیبانی می کند که شامل یادآوری ها ، یادداشت ها و سایر ویژگی هاست .

با این حال HomePod می تواند برای کاربرانی که قبلا از Echo یا اسپیکر هوشمند گوگل استفاده می کردند آزار دهنده باشد . آن ها تا قبل از این با اسپیکر های هوشمند می توانستند پیتزا سفارش بدهند یا از اوبر درخواست تاکسی کنند یا ....

کیفیت صدای HomePod بسیار عالی است و آن را از سایر اسپیکر های هوشمند متمایز کرده است .

با این حال HomePod نیاز به توسعه و بهبود دارد و این امری نیست که بزرگترین شرکت جهان نتواند از پسش بربیاید . اپل برای بهبود سیری در تلاش است و همچنین باید برنامه های دیگری را برای این اسپیکر هوشمند در App Store قرار دهد .

اپل کمپانی است که حریم شخصی را به شدت رعایت می کند و سابقه ی خوبی در این زمینه دارد . از همین رو می توان با اعتماد بیشتری نسبت به آمازون اکو و الکسا ی گوگل از آن استفاده کرد .

تنها مشکل اصلی اپل قیمت 349 دلاری HomePod است .


Amazon

amazon echi

Google

alexa

Siri

Apple

homepod

اسپیکر هوشمند

اپل

گوگل

هوم پاد