263 Views
2018 Mar 19Newstechnology
img

اگر برای شما سخت است تا برای خرید اسپیکر بیش از 100 دلار هزینه کنید، به شما پیشنهاد می کنیم نگاهی به مشخصات اسپیکر MK402 بیاندازید!


طراحی و ویژگی ها

شرکت پارتز اکسپرس از سال 1986 به ساخت و تولید لوازم جانبی صوتی و اسپیکر مشغول بوده است. اسپیکر 69 دلاری Dayton Audio MK402 جدیدترین اسپیکر تولیدی این شرکت است و در مقایسه با ویژگی های بسیار خوبی که دارد قیمت بسیار پایینی دارد.

این اسپیکر دارای یک ووفر 4 اینچی با یک بلندگوی توییتر 0.75 اینچی است. امپدانس این اسپیکر نسبتا کم بوده و فقط 4 اهم است (اکثر اسپیکرهای کتابی امپدانس 8 اهمی دارند)، اما مشکلی در اجرای آن وجود ندارد.در قسمت پشتی اسپیکر MK402 یک پورت باس وجود دارد، بنابراین اگر مایلید کیفیت بهتری در هنگام پخش موسیقی داشته باشید بایستی اسپیکر حداقل چند اینچ با دیوار پشتی فاصله داشته باشد.

یکی از چیزهایی که ناامید کننده است اما به نسبت قیمت این محصول تعجب آور نیست، پایان کلی محصول است. به عنوان مثال، پوشش وینیل اسپیکر کمی برجسته است، که البته فقط وقتی از نزدیک به آن دقت کنیم قابل مشاهده است و ممکن است کمی بد فرم به نظر برسد. علاوه بر این، برای محافظت از درایورهای این اسپیکر آنها را با بخشی مشبک پوشانده اند که به راحتی جدا می شود. به هر حال اگر این قسمت وجود نداشت اسپیکر ظاهر زیباتری پیدا می کرد.


صدا

پیش از این که صدای این اسپیکر را بشنوید نمی توانید در مورد آن قضاوت کنید. شاید این اسپیکر کوچک به نظر برسد اما وقتی به صدای آن گوش می دهید متوجه می شوید که طیف صوتی بسیار قابل توجهی تولید می کند. شرکت سازنده ادعا می کند که اسپیکر MK402 باسی به میزان 60 هرتز تولید می کند، که برای چنین اسپیکر کوچکی با یک ووفر 4 اینچی باس بسیار عمیقی به نظر می رسد، اما می توان گفت که این اسپیکر باس بسیار منسجمی دارد. حتی یک ثانیه هم به ذهنتان خطور نخواهد کرد که شاید این اسپیکر نیازمند اضافه کردن ساب ووفر باشد. البته اگر می خواهید از آن در کنار یک دستگاه سینمای خانگی استریو استفاده کنید، شاید بخواهید برای حس کردن افکت های ویژه، ساب ووفر نیز به اضافه کنید، اما برای گوش دادن به موسیقی و یا تماشای فیلم های درام فاقد افکت های ویژه و یا حتی تماشای تلوزیون احتیاجی به اضافه کردن ساب ووفر نیست و این اسپیکر کوچک نیاز شما را برطرف خواهد کرد.اسپیکر MK402 در مقایسه با اسپیکر مدل قدیمی تر این شرکت (T652-AIR)، برج سخنران کوتاه تری دارد. اسپیکر T652-AIR دارای یک توییتر ترانسفورماتور Air Motion بوده و به ووفرهای 6.5 اینچی دوبل مجهز است. اما با تمام این اختلافات هنوز هم MK402 در مقابل T652-AIR حرفهای زیادی برای گفتن دارد. در حالی که برج سخنران T652-AIR قوی تر است، اما تعادل تونال MK402 نسبت به T652-AIR بهتر است. البته حواستان باشد اگر بخواهید پارتی بگیرید بهتر است به یک اسپیکر کوچک با ووفر 4 اینچی بسنده نکنید!

اگر بخواهیم اسپیکر MK402 را با اسپیکر 400 دلاری گوگل هوم مکس مقایسه کنیم، MK402 با سربلندی در مقابل این اسپیکر گران قیمت خواهد ایستاد. اسپیکر مکس در مقابل MK402 صدای بسیار ضعیفی تولید می کند.این اسپیکر را بخریم یا نه؟

اسپیکر MK402 یک اسپیکر ایده آل برای اتاق های کوچک (اتاق خواب، آشپزخانه، دفتر کار، خوابگاه و غیره) است. اگر این اسپیکر را در کنار یک آمپلی فایر یکپارچه استریوی APA102 که 100 دلار قیمت دارد یا یک گیرنده استریوی یاماها R-S202 که 119 دلار قیمت دارد استفاده کنید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت.

گفتنی است، اگر شما می توانید تا 129 دلار پول برای یک اسپیکر کتابی بپردازید، ما به شما پیشنهاد می کنیم اسپیکر Pioneer SP-BS22LR را بخرید. این اسپیکر بزرگتر است و صدای بلندتر و واضحتری تولید می کند و نسبت به MK402 باس بیشتری نیز ایجاد می کند.


mk402

Dayton

اسپیکر