69 Views
2018 Jan 13Newstechnology
img

مایکروسافت یک ویژگی جدید را برای اسکایپ تست می کند: گفتگوهای چت رمزگذاری شده، با استفاده از پروتکل استاندارد سیگنال صنعت Open Whisper Systems.


این شرکت امروز از ویژگی تجربی موسوم به «گفتگوی خصوصی» رونمایی کرد. این قابلیت بر روی برنامه بتا اسکایپ Insider build (نسخه 8.13.76.8) در ویندوز، مک، لینوکس، اندروید یا iOS قابل دسترس است، هرچند در حال حاضر کاربران تنها قادر به انجام چت خصوصی با آن دسته از افرادی هستند که از همان نسخه اسکایپ استفاده می کنند. رمزگذاری این چت ها شامل پیام متنی، فایل ها و پیام های صوتی، می شود اما از طرف دیگر تماس های صوتی و تصویری را پوشش نمی دهد.


اسکایپ در حال حاضر رمزگذاری هایی را در سرویسش دارد که تنها از کانال ارتباطی محافظت می کنند. اما رمزگذاری کامل جدید امنیت خیلی بیشتری دارد. این بدین معناست که محتویات پیام تنها توسط فرستنده و گیرنده قابل خواندن است؛ و بدون محافظت در سرورهای مایکروسافت قرار نمی گیرند. البته این بدان معنا نیست که نمی توان از راه های دیگری به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد اما با این وجود هنوز هم این نوع رمزگذاری از بسیاری از روش های معمول مورد استفاده در سرویس های چت آنلاین امن تر است.اگر ویندوز نیز این ویژگی را در نسخه اسکایپ اصلی خودش اضافه کند، به سایر پلت فرم های چت که از این نوع رمزگذاری استفاده می کنند ملحق می شود مانند Messbook شرکت فیس بوک، iMessage شرکت اپل و پیام رسان معروف WhatsApp. با این حال، منتقدان بر این نکته تأکید می کنند که، همانند فیس بوک که این امنیت اضافی را در مکالماتش اضافه کرده است، این سطح اضافی امنیت در واقع برای کاربران انتخابی نیست و ممکن است موجب شود تعداد کمتری از کاربران به استفاده از این سرویس روی بیاورند. با این حال، این نسخه هنوز در مرحله بتا است و مدتی طول می کشد تا مایکروسافت آن را به دست کاربران برساند.


Skype

اسکایپ

امنیت

چت