47 Views
2018 Mar 19News
img

بسیاری از مردمی که اپل واچ دارند؛ به اشتباه درخواست تماس برای پلیس می فرستند و یا بصورت اتفاقی با پلیس تماس می گیرند. Jason Rowley کسی بود که این اتفاق برای او افتاد. او گفت که دکمه ی تاچ، ساعت خود را بصورت اتفاقی چند دقیقه پایین نگه داشت و با پلیس تماس گرفت! بدون اینکه خود متوجه بشود. او در توییتز خود می نویسد : " اگر می خواهید بخوابید، ساعت خود را در بیاورید و یا ویژگی Emergency SOS را در ساعت خاموش کنید تا بصورت اشتباهی با پلیس تماس نگیرید.

اگر در توییتر کمی کنجکاوی کنید، این اتفاق برای خیلی ها افتاده، در گوشی های اپل بجز تماس مستقیم با 911 ؛ راه های دیگری نیز برای برقراری تماس های اضطراری وجود دارد که خیلی ها از آن مطلع نیستند.

یکی از کابران توییتر می گوید که : " من با عصبانیت چند بار دکمه ی power گوشی خود را روشن و خاموش کردم، و بعد از چند دقیقه متوجه شدم که با پلیس تماس گرفته ام!


این ویژگی به نام Emergency SOS شناخته می شود که به عنوان بخشی از WatchOS 4 و iOS 11 عرضه می شود. (ویژگی مشابه در Android نیز وجود دارد.) استفاده از آن ساده است: اگر شما در معرض خطر هستید یا نیاز به کمک دارید، نگه داشتن دکمه های راست به شما کمک می کند تا با پلیس تماس بگیرید.

کاربری در توییتر می گوید که این ویژگی های اپل؛ نیاز دارد تا بازنگری شده و به مردم آموزش داده شوند.

در گوشی ها نسخه های سیستم عامل مختلف دسترسی به تماس اضطراری متفاوت است. اما با رفتن به آدرس Settings > Emergency SOS در گوشی خود، می توانید کم و کیف این ویژگی را دستکاری کنید. حتما این بخش را مورد توجه قرار بدهید، چرا که ممکن است تا کنون چندین بار با پلیس تماس گرفته باشید !


اپل

Apple Watch

SOS