117 Views
2018 Mar 02technology
img
شرکت اوبر ماه ژوئن Frances Frei استاد دانشگاه هاروارد را برای کمک به اصلاح  فرهنگ شرکت استخدام کرد و اکنون او در حال ترک شرکت است .
دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی اوبر روز سه‌شنبه در یادداشتی اعلام کرد که : Frei درحال‌توسعه اولین برنامه آموزشی ابتکاری خودش است و پس‌ازآن برای تدریس تمام‌وقت به دانشکده هاروارد برمی‌گردد.این خبر اولین بار توسط Recode  منتشر شد. خسروشاهی نوشت: " ایده این است که  Frei  تجربیات دوره مربیگری خودش در شرکت‌های مختلف را با آنچه در خطوط اول اوبر آموخته با تمرکز بر زنان و اقلیت‌های کمتر تحت پوشش,  به‌عنوان یک برنامه ادغام کند ".
Frei  تنها 9 ماه در اوبر کارکرد که این دوره آشفته‌ترین دوران اوبر نیز بود . پس از دو تحقیق داخلی، مشخص شد که فرهنگ شرکت آشفته، پر از تبعیض جنسیتی و شیوه‌های کسب‌وکار غیرحرفه‌ای است که در این راستا مدیرعامل سابق Travis Kalanick همراه با حدود  دوازده نفر دیگر از مدیران ارشد کنار گذاشته شدند. خسروشاهی در ماه اوت آمد و ریاست را به عهده گرفت اما شرکت هنوز با آشفتگی‌های گذشته درگیر است.
هنگامی‌که Frei  به اوبر ملحق شد، وظیفه او کمک به Kalanick و دیگر مدیران بود برای اینکه رهبران خوبی باشند .عنوان رسمی او معاون ارشد رهبری و استراتژی بود . وقتی‌که Kalanick در پایان ماه ژوئن شرکت را ترک کرد، نقش او به مدیران و سایر کارکنان تعمیم داده شد .
Frei به‌طور برجسته نام تجاری اوبر را بر روی لباس کار روزانه‌اش نوشت . او گفت یکی از دلایل این کار این است که به‌عنوان نماینده اوبر شناخته شود  و دلیل دیگر سنجش واکنش مردم نسبت به شرکت است .
سخنگوی اوبر گفت که Frei توافق کرده است که همچنان مشاوره شرکت باشد همان‌طور که چند ماه قبل از استخدامش با این عنوان در اوبر کار می‌کرد و به تدریس برنامه آموزشی که خودش طراحی کرده  در هاروارد ادامه می دهد .
سخنگوی اوبر گفت: "فرانسیس سهم باورنكردنی در زمان‌های بحرانی شرکت ما داشته است ؛ از ایجاد و اجرای یک برنامه‌ رهبری و برنامه آموزشی گرفته تا کمک به رهبران جدید برای رسیدن به موفقیت ".
Frei در یادداشت خداحافظی‌اش نوشت: در همکاری با اوبر چیزهای زیادی یاد گرفته است و طی 9 ماه گذشته شرکت تغییرات زیادی داشته که کاملاً مشهود است.  او گفت جایگاه الآن شرکت با وقتی‌که من تازه وارد اوبر شده بودم کاملاً متفاوت است , دلم برای همه افرادی که اینجا هستند تنگ می‌شود اما من نمی‌توانم منتظر بمانم تا هر چیزی که آموخته‌ام را در پروژه بعدی خودم اعمال کنم البته درحالیکه لباس اوبر را به تن دارم .


اوبر

اصلاح فرهنگ

برنامه آموزشی