48 Views
2017 Dec 29Newstechnology
img

موتورولا و اچ تی سی ، اعلام کردند که مثل اپل قصد ندارند سرعت گوشی های خود را کم کنند . اپل در هفته ی گذشته به طور رسمی اعلام کرد که سرعت گوشی های آیفون خود را به دلیل عملکرد ضعیف باتری کم کرده است . هر دو شرکت در ایمیل خود به سایت www.theverge.com  اعلام کردند که این کار را انجام نخواهند داد . سخنگوی اچ تی سی : ما گوشی های خود را طراحی نکرده ایم که بعد ها سرعت آن را پایین بیاوریم . سخنگوی موتورولا : ما سرعت گوشی ها را بخاطر باتری ، هیچ وقت کاهش نخواهیم داد .

صحبت های زیادی در این مورد بود که ممکن است این کار اپل ، در دنیای تلفن های همراه ، امری عادی باشد اما با این سخنان شرکت های موتورولا و اچ تی سی در می یابیم که اینطور نیست .

اپل اعلام کرد که این کاهش سرعت برای گوشی های iPhone 6 , iPhone 6S و iPhone SE  بوده . به دلیل اینکه باتری گوشی ها پس از مدتی کارایی اولیه را ندارد و نمی تواند انرژی مورد نیاز برای صحیح کار کردن قطعات پر قدرت گوشی را فراهم کند و این امر باعث می شود که گوشی بطور ناگهانی خاموش شود ؛ اما این تغییر ، بدون اطلاع رسانی به کاربران انجام شد!  


نظریه های علیه اپل تحت عنوان " اشکالات برنامه ریزی شده " وجود داشت که اپل این کار را عمدا و برای مجبور کردن مشتریان به خریداری آیفون های جدید ؛ انجام می داده ! با اینکه انسان دوست دارد این دلیل را باور کند اما اینطور نبوده و اپل اعلام کرد که اینکار را صرفا برای این کرد که مشتریان مجبور نباشند باتری گوشی خود را تعویض نموده تا به حالت اولیه برگردد!

بهرحال این مشکلات نارضایتی هایی را برای مشتریان اپل بوجود آورده و حتی بالاتر از آن ، اخیرا شکایت هایی علیه اپل به دلیل عملکرد های نادرست و خلاف رضایت مشتریان خود انجام شده که اگر اپل جوابگو نباشد ؛ هزینه های سنگینی را در آینده متحمل خواهد شد .


اپل

Motorola

HTC

Apple