291 Views
2018 Feb 05Newstechnology
img

مارک زوکربرگ از جشن تولد 14 سالگی فیس بوک برای صحبت در مورد رشد این شبکه اجتماعی از پروژه ای دانشجویی به پلت فرمی جهانی برای ارتباطات استفاده کرد. به نظر می رسد که «اشتباه کردن» عنصر جدایی ناپذیر موفقیت است. 

تقریبا نیمی از پست 245 کلمه ای که زوکربرگ در روز یکشنبه منتشر کرد در مورد اشتباهاتی بود که وی به عنوان مدیر عامل فیس بوک انجام داده است. وی در این پست مثال خاصی را نمی گوید، اما مشکلات نسبتا رایج در همه شرکت ها (مانند "خطاهای فنی") را ذکر می کند. با این حال، زاکربرگ همچنین گفته است که او معاملات بدی انجام داده است، به افراد نادرستی اعتماد کرده است و روندهای مهم را از دست داده است.

در این پست آمده است: در طول سالها، تقریبا هر اشتباهی را که می توانید تصور کنید، من مرتکب شده ام. در این مدت من ده ها بار اشتباهات فنی و معاملات بد را انجام داده ام. من به افراد نادرستی اعتماد کردم و افراد با استعداد را در جایگاه های اشتباه قرار داده ام. من روندهای مهم را از دست داده ام و نسبت به سایرین کندتر بوده ام. من برخی پروژه ها را حتی پس از اینکه شکست می خوردند وارد بازار می کردم.به هر حال، به رغم همه اینها، فیس بوک موفق شده است به پرکاربرترین شبکه اجتماعی در این سیاره تبدیل شود که بیش از 2 میلیارد کاربر دارد که حداقل یک بار در ماه از آن بازدید می کنند. در سه ماهه چهارم سال 2017 درآمد این شبکه اجتماعی تقریبا به 13 میلیارد دلار رسیده است.

فیس بوک هنوز به درخواست برای نظر دادن در مورد سخنان زوکربرگ پاسخی نداده است.

اخیرا فیس بوک، همانند سایر همتایانش (گوگل و توییتر) به دلیل نفوذ عاملان روس برای سوء استفاده از این شبکه های مجازی در معرض انتقاد بوده است. فیس بوک اخیرا گفته است که قصد دارد پست های خانوادگی و دوستان را برای کاربران نسبت به پست های برندها و رسانه ها در اولویت قرار دهد و همچنین اخبار محلی را در خوراک های خبری کاربران برجسته تر کند.

ماه گذشته، زوکربرگ چالش شخصی خود را برای سال 2018 تعیین کرد و قول داد تا سال جاری، سال بهبود جدی مشکلات فیس بوک باشد.


فیس بوک

زوکربرگ

اشتباهات

اعتراف

facebook