80 Views
2018 Apr 03car
img

حدود 123 هزار دستگاه تسلا مدل S در سراسر جهان به خاطر مشکل احتمالی فرمان هیدرولیک فراخوان می‌شوند.

این خودروساز آمریکایی به مشتریانی که تحت تأثیر این فراخوان قرار گرفته‌اند ایمیلی فرستاده و گفته که این یک حرکت پیشگیرانه بوده و هیچ خودروی دیگری تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند. تمامی خودروهای تحت تأثیر این فراخوان پیش از آوریل سال 2016 ساخته شده و در برخی نمونه‌ها خوردگی بیش از حد معمول در پیچ‌های فرمان هیدرولیک دیده شده است. تسلا همچنین می‌گوید این مشکل بیشتر در آب‌وهوای سردتر که از نمک جاده‌ای بیشتر استفاده می‌شود دیده شده است.

در ایمیل تسلا آمده است: اگر پیچ و مهره‌ها خوردگی داشته باشند راننده همچنان قادر به هدایت خودرو خواهد بود اما به دلیل کاهش یا از دست رفتن هیدرولیک فرمان نیروی بیشتری برای چرخاندن فرمان موردنیاز خواهد بود. این امر باعث می‌شود راندن خودرو در سرعت‌های پایین سخت‌تر و پارک دوبل سخت‌تر شود اما روی کنترل خودرو در سرعت‌های بالا که تنها نیروی کم فرمان نیاز است تأثیری نخواهد داشت.

تاکنون هیچ جراحت یا فوتی در رابطه با این مشکل گزارش نشده و تسلا به مالکان خودروها گفته که اگر هیچ مشکلی را مشاهده نکرده‌اند نیازی به عدم استفاده از خودرو وجود ندارد. تعمیر خودروهای یاد شده حدود 1 ساعت طول خواهد کشید.

تسلا

تسلا مدل S