48 Views
2018 Mar 25technology
img

بر اساس گزارش Bank of America، اپل در تلاش است تا در بازه زمانی دو ساله، طراحی متفاوتی را در قالب تولید آیفونی با مولفه‌های انعطاف‌پذیر در بخش طراحی، پیش روی مشتاقان قرار دهد.


Merrill Lynch به عنوان بازوی مدیریت سرمایه Bank of America در گزارش جدید  خود مدعی شده اپل تعامل با شرکای آسیایی فعال در زمینه تولید مولفه‌های سخت‌افزاری دستگاه‌های الکترونیکی همراه را کلید زده تا در آینده نزدیک بتواند آیفون جدیدی را با مولفه‌های انعطاف‌پذیر در بخش طراحی، روانه بازار کند.


در گزارش یادشده اینچنین می‌خوانیم:

انتظار داریم که در پاییز پیش رو، آیفون‌های جدید با تغییرات محدود معرفی شوند. این در حالی است که بررسی‌های ما حکایت از آن دارد که اپل در تعامل با شرکای تجاری فعال در حوزه تولید مولفه‌های سخت‌افزاری، قصد دارد آیفون انعطاف‌پذیری را برای عرضه به بازار در سال ۲۰۲۰ میلادی آماده کند. آیفونی که علاوه بر استفاده به عنوان یک گوشی هوشمند مدرن می‌تواند عملکرد تبلت‌های موجود در بازار را هم شبیه‌سازی کند.


آن‌طور که از شواهد امر پیداست این گزارش، پس از بازدید تحلیلگران Bank of America از شرکت‌های محل تامین مولفه‌های سخت‌افزاری آیفون‌های اپل، تنظیم و منتشر شده است. این در حالی است که تحلیلگران از چند سال پیش، نوید تولید گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر را داده‌اند. پیش از این، لنوو و سامسونگ هم طرح‌های اولیه‌ای را از گوشی‌های هوشمند مجهز به صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر ارائه داده بودند. علاوه بر این، شرکت‌های دیگر هم پتنت‌هایی را با تمرکز روی تولید محصولات مشابه، به ثبت رسانده‌اند. با وجود این، تولید گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر همچنان در حد حرف و سخن باقی مانده است.


پیش از این و در ماه اکتبر سال گذشته نیز یکی از رسانه‌های کره‌ای اعلام کرده بود الجی و اپل تعاملات جدیدی را برای تولید محصولی با قابلیت‌های انعطاف‌پذیر کلید زده‌اند.


تحلیلگر Bank of America در بخشی از  گزارش خود به بررسی تنش تجاری میان آمریکا و چین پرداخته است. به عقیده این کارشناس، تنش‌های اخیر، تاثیری روی میزان فروش محصولات اپل در بازار چین نخواهد داشت:

با توجه به اینکه تولید حجم زیادی از مولفه‌های سخت‌افزاری آیفون‌های اپل و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی در کشور چین انجام می‌شود، به نظر نمی‌رسد این حوزه، از نقطه نظر تنش‌های تجاری اخیر میان ایالات متحده آمریکا و چین، تاثیرپذیری چندانی را شاهد باشد.


اپل از اظهارنظر در خصوص این گزارش اخیر خودداری کرده است.

آیفون انعطاف پذیر

آیفون

آیفونx