137 Views
img

در این سری از مطالب قصد داریم تا اصول تبدیل شما به یک کارآفرین موفق را مرور نماییم.

قطعا شما با شناخت استعدادها و ویژگی های منحصر به فرد خود خواهید توانست فردی موفق و نام آشنا در میان اطرافیان خود باشید.

پس با ما همراه باشید تا تغییرات را در خود ببینید.

روند تغییر و تحولات در جامعه امروزی آن چنان سریع و شتابان شده است که پیش بینی آینده مقدور نیست. حرکت کشورها به سوی یکپارچگی در زمینه های اقتصادی و فرهنگی و پدیده جهانی شدن، بر اقتصاد و الگوهای کسب و کار در سراسر دنیا تاثیر گذاشته است، به طوری که افراد مثل گذشته به دنبال استخدام مادام العمر و دائمی در یک شغل نیستند.

همچنین در شرکتها و سازمانها نیز دیگر چنین فرصتهایی وجود ندارد. ماهیت تغییر و تحولات در دنیای مشاغل و حرفه ها طوری است که نیاز مستمر به کسب دانش و مهارت جدید در هر شغلی ضروری به نظر می رسد. از طرف دیگر، جهانی شدن و انتشار سریع دانش و اطلاعات در عرصه اقتصاد موجب رقابت بیشتر بین شرکتها شده است.

به همین دلیل، دولتها به این نتیجه رسیده اند که برای کسب موفقیت اقتصادی در عرصه ملی و بین المللی در عرصه خدمات و تولید محصولات در سازمانها و شرکتها نیاز مبرم به توسعه کارافرینی است که به عنوان عامل اصلی تغییر و محرک اصلی توسعه، یعنی لوکوموتیوران توسعه ، حرکتهایی را آغاز کند که منجر به خلاقیت و نوآوری مستمر شود. این نوآوری به وجود نخواهد آمد، مگر آنکه نهادهای مختلف، زمینه و بستر آن را فراهم آورند.

کارآفرینی فرایندی است که با نگاه فرصت گرایانه کارآفرین آغاز می شود و نتیجه آن عرضه خدمات و محصولات جدید و ایجاد اشتغال و رفاه در سطح جامعه و در واقع، ایجاد یک چیز ارزشمند از هیچ چیز است. برای افزایش میزان کارآفرینی در افراد جامعه می توان آگاهیها و توانایی های انان را در این زمینه بالا برد. به این ترتیب، راه اندازی کسب و کار های تازه  نیز رونق خواهد گرفت.


ادامه دارد....


آموزش، کارآفرینی، موفقیت، کسب درآمد، اشتغال

کارآفرینی

کسب و کار

درآمد

ایده

آموزش

استارتاپ

موفقیت

اقتصاد

جامعه

ارزش

اشتغال