62 Views
2018 Mar 18technology
img
شرکت حمل‌ونقل Lyft  سانفرانسیسکو روز دوشنبه اعلام کرد که درآمد سه‌ماهه چهارم سال 2017 آن 2.75 % بیشتر از اوبر بوده است . به گفته سخنگوی این شرکت رشد درآمد آن‌ها در سه‌ماهه آخر سال به 168% رسیده بود که این رقم برای اوبر 61 % بود.
باوجود رشد قابل‌توجه Lyft، اوبر هنوز درآمد بیشتری نسبت به رقیبش در سال گذشته کسب کرده است. سخنگوی اوبر گفت که درآمد سه‌ماهه چهارم این شرکت 2.2 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سه‌ماهه قبل 11.8 درصد افزایش‌یافته است، درحالی‌که درآمد کل سالانه Lyft  در سال 2017 به 1 میلیارد دلار می‌رسد.
Lyft  رشد اخیرش را به‌اضافه کردن شهرستان‌ها و رانندگان جدید به فهرست خودش و پرداخت هزینه‌های بیشتر برای بازاریابی نسبت می‌دهد .
براون رابرتز، مدیر امور مالی Lyft، در بیانیه‌ای گفت: "ما اخیراً رکورد سهام بازار را در سراسر کشور گسب کرده ایم اگرچه هزینه‌های فروش و بازاریابی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش داده‌ایم."
اوبر در سال 2017 با ده‌ها رسوایی و چرخش مدیران اجرایی وضعیت خوبی نداشت که Lyft از آن سود برد و توانست با رانندگان خوش‌تیپ‌تر و مهربان‌تر مسافران رقیب را جذب کند .  Lyft تعداد سفرهای خودش را نسبت به سال 2016 , 130 درصد افزایش داد و در نخستین شهر بین‌المللی خودش یعنی تورنتو، راه‌اندازی شد.
Lyft  مانند اوبر، در حال آماده‌سازی برای ارائه همگانی اولیه در عرض چند سال آینده است. این شرکت تعدادی مدیر و اعضای جدید با سوابق مالی را به هیئت‌مدیره خودش اضافه کرده است ازجمله جان مک نیل، که تسلا را ترک کرد تا اوپراتور اصلی Lyft  باشد و کریستینا اوماری، معاون جدید Lyft درزمینهٔ توسعه شرکت‌ها و روابط سرمایه‌گذاری .
 Lyft اظهار داشت که قصد دارد در سال 2018 به پیشرفت ادامه دهد و هزینه‌های بازاریابی و فروش خودش را کاهش دهد. این شرکت می‌گوید انتظار دارد که از سه‌ماهه اول سال جاری درآمد سالانه خودش را 20 درصد افزایش دهد. همچنین امیدوار است که به مشتریان  خودش بیش از 10 میلیون سفر در هفته ارائه دهد.
رابرتز گفت، ما همچنان بر روی رشد پایدار رانندگی و سرمایه‌گذاری تمرکز داریم و 2018 سال رشد استثنایی و عقلانی صنعت ماست.


اوبر

lyft

حمل و نقل