26 Views
2018 Apr 02News
img

سوءاستفاده از اطلاعات کاربران فیس بوک توسط این شرکت، آخرین چالش حریم خصوصی و حفظ حریم خصوصی در این فضای مجازی بوده است. هک Equifax را به یاد داشته دارید؟ این اتفاق بیش از 230 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد و بر اساس همین اتفاق در سال 2017 آمریکا، قوانین جدیدی را برای مرورگر های اینترنت؛ وضع کرد. 

هیچ یک از کاربران از شنیدن اینکه ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی، از اطلاعات ایشان برای مقاصد غیر قانونی استفاده می کنند، خوشحال نمی شوند. کاربران اما به یک امنیت بدون دغدغه نیاز دارند. این چیزی است که سرویس Cloudflare برای آنها تامین می کند. این شرکت، چندی پیش اعلام کرد که در سرویس Cloudflare خود ویژگی هایی اضافه نموده  تا اتصال اینترنت شما را سریعتر کند و ISP شما را برای جمع آوری سابقه مرور شما،  ناتوان می کند و دزدی از History اینترنت شما را غیر ممکن کند. این خبر بزرگ در زمانی است که مصرف کنندگان خواستار کنترل بیشتر اطلاعات خود می شوند. متیو پرنس، مدیر عامل شرکت Cloudflare، در مصاحبه ای گفت: "اگر شما به آی پی جدید ما، یعنی  1.1.1.1 تغییر کنید، پس از آن، سابقه ی استفاده ی شما از اینترنت، توسط ISP شما نگهداری نمی شود." 


معمولا ارائه دهندگان سرویس اینترنت ( ISP ) اطلاعات شما در History مرورگرتان در اختیار دارند و ممکن است از آن استفاده هایی نیز بکنند. شرکتCloudflare ادعا می کند که این شرکت در زمینه ی حفظ اطلاعات شخصی کاربران بسیار سخت گیر بوده و نمی گذارد که این اطلاعات ، لو بروند. 

خدمات دیگر این شرکت نیز شامل OpenDNS (متعلق به سیسکو) و پروژه TentaDNS در راه هستند. گوگل همچنین یک حل کننده DNS را به نام Google Public DNS نیز فراهم می کند. گوگل انواع اطلاعاتی را که موجب صرفه جویی در هنگام استفاده از سرویس DNS خود می کند، محدود می کند، اما لیست های ناشناس از تمام آدرس های وب را که کاربران در استفاده های روزانه ی خود جستجو می کنند همراه با سایر اطلاعات؛ نگه می دارد. این شرکت می گوید که فعالیت مرور وب با حساب های Google ارتباطی ندارد.  

هايدي شي، يک متخصص حفظ حريم خصوصي و امنيتي در شرکت Forrester و تحليلگر کسب و کار، گفت: " وعده Cloudflare براي حفظ اطلاعات خصوصی شما قابل توجه است " 


همچنین شرکتCloudflare می گوید که برخی ISP ها اطلاعات رمز گذاری شده را نیز می توانند رمز گشایی کنند و به سابقه ی جستجوی افراد در مرورگرشان دسترسی پیدا کنند. شرکتCloudflare ادعا می کند که در صدد حل این مشکل نیز هست.


Cloudflare

اینترنت

ISP