22 Views
2018 Mar 13Newstechnology
img

Apple Music تعداد کاربران خود را به 38 میلیون افزایش داده است. 2 میلیون از این تعداد در یک ماه اخیر اضافه شده اند.

Eddy Cue، معاون ارشد اپل در زمینه نرم افزار و خدمات اینترنتی، شماره جدیدی را برای سرویس پخش موسیقی اعلام کرد.او همچنین در مورد کسب و کار اپل از طریق Texture، توزیع کننده مجلات دیجیتال؛ نیز صحبت هایی انجام داد. اپل مدتها است که در حال پخش موسیقی اشتراکی است، زیرا برنامه موسیقی iTunes دانلود های بسیار زیادی در اپل استور داشته است. رفته رفته این برنامه تبدیل به یکی از روش های اصلی گوش دادن به موسیقی می باشد، تا حدی که برنامه ی موسیقی اپل با مشترکان بیشتری نسبت به سایر رقبا، ( به جز Spotify! ) در حال سبقت گرفتن از آنهاست.

Spotify دارای 71 میلیون عضو و 159 میلیون سرویس گیرنده است که از خدمات حداقل یک بار در ماه استفاده می کنند. این شرکت در ماه گذشته در ثبت نام خود برای تبدیل شدن به یک شرکت عام گفت:" Spotify یک مزیت نسبت به اپل دارد و آن هم ازاد بودن تبلیغات است که اپل این ویژگی را ندارد و با زیان های پی در پی مواجه می شود"


Eddy Cue پیشنهادی را نیز مبنی بر خرید Netflix به اپل داده است. هدف این خرید هم گسترش کارهای این سبکی ؛ به حوزه ی فیلم و سریال است. اما سوال های ایجاد شده این است که ایا اپل قدرت خرید و اداره ی این شرکت را دارد؟


اپل

Apple Music

Apple

Netflix

Spotify