57 Views
2018 Mar 14Newstechnology
img

قرار است آن دسته از ویدیوهای یوتیوب که بر تئوری های توطئه تمرکز دارند، از این به بعد به همراه اطلاعاتی در مورد موضوع ویدئو از سایت ویکی پدیا نمایش داده شوند.

سوزان وجیکیچی، مدیر عامل یوتیوب، در جلسه ای که در روز سه شنبه برگزار شد این افزونه جدید را تشریح نمود.

او گفت: سال گذشته مملو از انتشار اخبار جعلی و اطلاعات غلط بوده است.

او گفت، یوتیوب براساس فهرستی از تئوری های توطئه موجود در اینترنت (مانند استدلال هایی که ادعا می کنند ناسا فرود بر روی سطح ماه را در سال 1969 جعل نموده است)، تعیین می کند که دقیقا چه مواردی واجد شرایط تئوری توطئه هستند.

نیکولاس تامسون، مدیر مسئول خبرگزاری Wierd، سوالی را که یکی از مخاطبان پرسیده بود را از وی پرسید: بنابراین یوتیوب برای مردم متن ارسال خواهد کرد؟این حرکت بخشی از بحث گسترده تر درباره مسئولیت پذیری پلتفرم های رسانه های اجتماعی در رابطه با محتوایی که در بستر آنها منتشر می شود، است.

وجیکیچی در ماه فوریه در کنفرانس رسانه کد در هانتینگتون بیچ کالیفرنیا سخن می گفت و به برخی از ناآرامی ها در مورد اینکه یوتیوب چه کسانی را در راس اخبار قرار داده و چه کسانی را قرار نمی دهد اشاره نمود. به عنوان مثال، لوگان پاول، ستاره یوتیوب، که یک ویدیوی جنجال برانگیز از یک جنازه را در «جنگل خودکشی» در ژاپن، در صفحه یوتیوب خود ارسال نموده بود، همچنان در این سایت فعالیت می کند. وجیکیچی گفت که یوتیوب قوانین سه گانه ای دارد که پاول هنوز آنها را زیر پا نگذاشته است.

یوتیوب اخیرا با الکس جونز، شخصیت رسانه ای InfoWars، که تئوری های توطئه را منتشر می کند نیز مشکلاتی داشته است. جونز در یکی از اقدامات جنجالی اش تیراندازی سال 2012 در Sandy Hook را که طی آن 26 نفر که اکثرا کودک بودند کشته شدند، را جعلی خوانده بود. جونز گفته است که یوتیوب قصد دارد کانال وی را حذف کند، اما این اتفاق هنوز نیافتاده است.

انتظار می رود افزونه ویکیپدیا در چند هفته آینده به اجرا در آید.


ویکی پدیا

یوتیوب

افزونه

تئوری توطئه