1190 Views
2018 Mar 26Newstechnology
img

شاید برای خیلی‌ها پیش آمده باشد که بخواهند یک بازی و اپلیکیشن جالب را که درباره آن شنیده‌اند را از فروشگاه گوگل دانلود کنند اما متوجه شوند که این برنامه‌ها در کشورشان قابل دسترسی نیست.


راه‌های مختلفی برای دور زدن این موضوع وجود دارند؛ از جمله دانلود فایل APK بازی یا  اپلکیشن مورد نظر از منابع غیر رسمی. اما اکنون گوگل یک راه جدید برای تغییر کشور به صورت رسمی را ممکن ساخته‌است.


آخرین بروزرسانی Google Play Store یک گزینه‌ی جدید به نام “Country and Profiles” در بخش تنظیمات اضافه کرده  است که دانلود یک اپلیکیشن از کشورهای دیگر را بسیار آسان می‌سازد. این مورد مخصوصا برای کاربران ایرانی بسیار مفید خواهد بود اما برای مثال در یک مورد اخیراً بازی PUBG برای اندروید ابتدا در فروشگاه  گوگل کشور کانادا عرضه شده بود و علاقمندان برای دسترسی سریعتر به بازی مجبور بودند از روش‌های ذکر شده استفاده کنند.


به نظر می‌رسد گوگل این کار را برای راحتی کاربران در دانلود اپلیکیشن‌ها از کشور‌های مختلف انجام داده‌است ولی در واقع این‌طور نیست. این امکان فعلاً برای همه در دسترس نیست و گوگل می‌گوید که تنها در صورت مهاجرت به کشور جدید باید مورد استفاده قرار گیرد اما در عمل مانعی برای استفاده از آن بدون مهاجرت یا غیره وجود ندارد.


برای تغییر کشور در نسخه‌ی جدید Google Play باید به صورت زیر عمل کرد:


پس از بازکردن برنامه‌ی Google Play بر روی گوشی بر روی منو کلیک کرده و به بخش Accountبروید


در صورت در دسترس بودن این قابلیت برای شما، یک گزینه‌یCountry and profiles باید در این قسمت اضافه شده باشد


با کلیک بر روی این گزینه لیست کشور‌های مختلف برای کاربر باز می‌شود که پس از انتخاب کشور مورد نظر برنامه‌های موجود در فروشگاه مطابق کشور انتخاب شده بروز شده و می‌توانید اپ دلخواه را دانلود کنید

تغییر کشور

گوگل پلی

بدون vpn