69 Views
2018 Apr 15car
img

جاه‌طلبی‌های فزاینده ام جی با خودروی مفهومی جدیدی بنام X-Motion ادامه خواهد یافت. این خودرو 25 آوریل در نمایشگاه پکن به همگان معرفی می‌شود.

ام جی این خودرو را “کاپیتان شاسی‌بلند” خوانده و گفته که در طراحی آن از خودروی احساس‌برانگیز E-Motion الهام گرفته شده است.

در نمای جلو شاهد جلوپنجره‌ای با فرم مشابه مدل E-Motion هستیم که توسط چراغ‌های مدرن و دیلایت های LED احاطه شده‌اند. همچنین از دیگر شاخصه‌های نمای جلوی X-Motion باید به کاپوت عضلانی آن اشاره کرد. پروفایل جانبی خودرو روان و نرم بوده و ما را به یاد کانسپت یاد شده قبلی می‌اندازد. البته با نگاه به نمای عقب این خودرو شاید به یاد چراغ‌های برخی محصولات آئودی بیفتید.

کانسپت جدید ام جی X-Motion بر پایه شاسی‌بلند پرچم‌دار رووی RX8 ساخته شده است. RX8 طول/عرض/ارتفاع به ترتیب برابر با 4923/1930/1810 میلی‌متری داشته و از یک پیشرانه 2 لیتری توربوی بنزینی با قدرت 221 اسب بخار سود می‌برد. همین پیشرانه شاید در X-Motion نیز دیده شود.

ام جی گفته این کانسپت را سال آینده روانه خط تولید کرده و آن را در چین عرضه خواهد کرد. هرچند، از آنجایی که این برند تحت تملک سایک به دنبال گسترش تأسیسات خود و حضور بیشتر در عرصه‌های جهانی است شاید X-Motion را در برخی بازارهای جهانی نیز ببینیم. در این صورت محصول جدید ام جی جایگزین ارزان‌تری برای خودروهایی همچون آئودی Q7 خواهد بود

ام جی

E-Motion

رووی RX8

آئودی Q7

کانسپت