32 Views
2018 Mar 08News
img

گوگل امروز بدون اعلام قبلی، اندروید P را برای توسعه دهندگان نرم افزاری ارائه کرد .

پشتیبانی از بریدگی بالای نمایشگر از قابلیت های جدید اندروید P خواهد بود.


لیست تغییرات اعمال شده  :


*اندروید P، دسترسی به میکروفون، دوربین و تمامی سنسورها را در برنامه‌های غیرفعال یا برنامه‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، محدود خواهد کرد. اگر برنامه‌ای در پس‌زمینه اجرا شود اما فعال نباشد، نمی‌تواند به میکروفون گوشی شما دسترسی پیدا کند.


*پشتیبانی داخلی از کدهای فیلم و فرمت‌های تصویر بیشتر از جمله HDR VP9 Profile 2 و HEIC؛ فرمت فشرده‌سازی HEIC، اندروید را به سیستم‌عامل آی‌اواس اپل نزدیک‌تر خواهد کرد. گوگل وعده داده است که جزئیات بیشتری را تا پایان سال جاری میلادی پیرامون بهبودهای اعمال شده در API مربوط به فایل‌های چندرسانه‌ای نظیر فیلم و تصاویر، ارائه خواهد داد.


*API جدیدی تحت عنوان Multi Camera معرفی شده است که دسترسی برنامه‌های اندرویدی را به بیشتر از یک سنسور میسر خواهد کرد. به همین جهت، برای گوشی‌هی هوشمندی که از دو سنسور در پنل پشتی استفاده می‌کنند؛ روش مشخص و استانداردی برای کنترل آن‌ها توسط برنامه‌های اندرویدی، وجود خواهد داشت.


*پشتیبانی از Wi-Fi RTT (مخفف Wi-Fi Round-Trip-Time)؛ تأخیر به حداقل خواهد رسید و به ارتباط بهتر برنامه‌ها کمک می‌کند.


*عملکرد ویژگی Autofill بهبود پیدا کرده است؛ این قابلیت کمک می‌کند تا نیازی نباشد برای تکمیل فیلدهای مختلف، اطلاعات را به صورت دستی وارد کنید.


*بهبود عملکرد ART و برنامه‌هایی که به زبان Kotlin نوشته می‌شوند.


*تغییرات نسبی در مدیرت مصرف انرژی در سیستم‌عامل اندروید؛ از جمله قابلیت‌های Doze، آماده‌به‌کار (Standby) و محدود نگه‌داشتن برنامه‌ها در پس‌زمینه. بسته به وضعیت شبکه گوشی، درخواست برنامه‌ها برای دسترسی به اینترنت طبقه‌بندی خواهد شد.

گوگل در هنگام اجرای برنامه‌هایی که برای نسخه‌های پایین‌تر از سیستم‌عامل اندروید ۴.۲ نوشته‌اند، هشدار می‌دهد که از آخرین SDK استفاده نشده است. باید توجه داشته باشید که تا ماه نوامبر، تنها برنامه‌هایی در پلی‌ استور گوگل ثبت خواهند شد که برای اندروید اوریو توسعه داده شده باشند؛ در سال ۲۰۱۹ نیز، برنامه‌های اندرویدی باید از پلت‌فرم ۶۴ بیتی پشتیبانی کنند.


گوگل همچنین توسعه‌دهندگان را تشویق کرده است تا در نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید، از API-های عمومی استفاده کنند.


توجه داشته باشید که نسخه منتشر شده، تنها برای توسعه‌دهندگان قابل استفاده است؛ به همین جهت، به هیچ عنوان نسخه پیش‌نمایش اندروید P را روی گوشی خود به منظور استفاده روزمره فلش نزنید! 

انتشار اندروید p برای توسعه دهندگان

توسعه دهندگان

انتشار اندروید p

اندروید p

SDK

گوگل