99 Views
2018 Mar 05Newstechnology
img

گری اولدمن، از بازیگران مطرح هالیوود که نامزد جایزه اسکار شده است، معتقد است که غرق شدن ما انسان ها در تکنولوژی تهدیدی برای تمدن آینده ما است.

روزنامه دیلی میل گزارش داد که از اولدمن خواسته شده بود که نظرش را در مورد این که نتایج یک پژوهش نشان می دهد که نیمی از افراد زیر 18 سال فکر می کنند وینستون چرچیل (که اولدمن نقش وی را در فیلم تاریکترین ساعت ایفا نموده است) نخست وزیر بریتانیا در جنگ جهانی اول بوده است، بگوید.

اولدمن در پاسخ گفت: ما در دوره ای از تاریخ هستیم که در آن بچه های ما غرق در تلفن های همراهشان هستند. دیگر به آنها تاریخ نمی آموزند.بسیاری از افراد ممکن است با این دیدگاه موافق باشند. این مساله خیلی قابل توجه است که چطور می شود که نوجوانان هر چه بزرگتر می شوند مقدار دانسته هایشان نسبت به نداسته هایشان کمتر و کمتر می شود.

علاوه بر این، ما در دوره ای هستیم که هیچ کس دوست ندارد از بقیه عقب بیافتد و سعی می کند همگام با تکنولوژی به پیش برود و گوشی تلفن همراه برای همگان یک جنبه حیاتی پیدا کرده است.

جالب اینجاست که اخیرا اولدمن در یک ویدئوی تبلیغاتی برای شرکت HTC نیز به ایفای نقش پرداخته است.

اولدمن در این آگهی این دیالوگ را اجرا می کند: مهم نیست که من چه می گویم، چرا که گوشی کاملا جدید HTC One برای افرادی طراحی شده اند که دیدگاه هایشان را خودشان می سازند.

این گوشی نظرات مثبت زیادی را دریافت کرد، اما با این وجود به جمع موفق ترین گوشی های تلفن همراه راه نیافت.

خب الان چه نتیجه ای می توان گرفت؟ آیا می توان گفت که گوشی های محبوبی که امروز در دست خیلی از مردم هستند (آیفون ها و گوشی های گالکسی) به طور خاص برای گوسفند هایی طراحی شده اند که خودشان دیدگاهشان را نمی سازند، و فقط می خواهند از خرید گوشی های جدید لذت ببرند؟؟؟

اگر چریچل زنده بود نظرش چه بود؟


گری اولدمن

هالیوود