88 Views
2018 Feb 13technology
img


گوگل بر روی آخرین نسخه اندروید خود که تنها 1.1 درصد از کاربران از اندروید Oreo استفاده می کنند،به طور جدی کار می کند. ما شایعاتی از Bloomberg شنیده ایم که این شرکت در حال حاضر سخت بر روی اندروید P کار می کند.

یکی از اهداف اصلی اندروید P که گزارش شده بهبود ظاهر نرم افزار برای استفاده بهتر کاربران مانند کاربران آیفون از آن می باشد و امیدوار است تا آن را به پلتفرم گوگل تبدیل کند. طراحی ظاهری زيبا مي تواند در سال جاری تلفن های اندرويدی را پشتيباني كند به خصوص که اپل گفته سال بعد بر روی طراحی iOS 12 و عملکرد و اطمینان آن کار خواهد کرد.

طراحی جدید بر روی اندروید انجام می شود در حالی که iOS بر طراحی قبلی خود باقی می ماند.

گوگل همچنین گفته است که بروز رسانی سیستم عامل را جوری طراحی کرده است تا بهتر بتواند با دوربین های عکاسی مانند گوشی های Essential و iPhone X سازگاری پیدا کند. همچنین شایعه شده است که بخشی از اندروید P برای پشتیبانی بهتر از انواع مختلف دستگاه های اندروید است که با ویژگی هایی مانند صفحه نمایش های چندگانه« ZTE Axon M» و صفحه نمایش های قابل انعطاف«که سامسونگ شایعه کرده که امسال بر روی آن کار کند».

البته گوگل نیز گفته است که قصد دارد دستیار خود را به اندروید بسپارد. این شرکت در نظر دارد اجازه دهد توسعه دهندگان شخص ثالث بتوانند به طور مستقیم دستیار را در برنامه های خود ادغام کنند. این دستیار ممکن است به صفحه جستجو در سراسر جهان در صفحه اصلی اضافه شود. اگرچه هیچ یک از این تصمیمات هنوز ظاهرا نهایی نشده است.

به نظر می رسد گوگل احتمالا اندروید P را با یک پیش نمایش توسعه دهنده در ماه مارس اعلام خواهد کرد و این با انتشار رسمی در Google I/O در ماه مه قبل از راه اندازی نرم افزار نهایی به کاربران در پاییز می باشد. متأسفانه با توجه به ماهیت تاریخی در توسعه اندروید، بعید است که بیشتر دستگاه های اندروید«مگر اینکه آنها عبارت Google Pixel را در نام خود داشته باشند» در بازار امروز بروز رسانی اندروید P را دریافت کنند.

Bloomberg

بلومبرگ

اندروید

Android

android p