33 Views
img

اوباما معتقد است که این امر موجب ترویج تقسیم بندی در جامعه می شود. 

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، علیه استفاده غیرمسئولانه از رسانه های اجتماعی هشدار داده است که باعث ایجاد تقسیم بندی شده و منجر به "بالکانیزه شدن جامعه" می شود. این گفته های اوباما در واکنش به استفاده بیش از اندازه رئیس جمهور فعلی آمریکا از توئیتر بیان شده است.

اوباما در مصاحبه ای با برنامه Radio 4 Today بی بی سی که روز چهارشنبه پخش شد، با پرنس هری بریتانیایی صحبت کرد.

اوباما هشدار داد که اینترنت خطر تقویت تعصبات مردم را به دنبال دارد و منجر به ایجاد یک جامعه شکست خورده می شود. اوباما گفت: همه ما در رهبری باید راهی پیدا کنیم که بتوانیم یک فضای مشترک را در اینترنت بازسازی کنیم.

او در مورد آینده ای که واقعیت ها دور انداخته می شود و مردم فقط به چیزهایی که نظرات خودشان را تقویت می کنند گوش فرا می دهند ابراز نگرانی کرد.او گفت: یکی از خطرات اینترنت این است که مردم می توانند واقعیت های کاملا متفاوتی را داشته باشند. آنها می توانند در احاطه اطلاعاتی قرار بگیرند که عقاید فعلی آنها را تقویت می کند.

اوباما در طی این مصاحبه که به گفته خودش اولین مصاحبه اش پس از ترک دفتر ریاست جمهوری بوده است، نامی از ترامپ را نیاورد. با این حال، اشاره به کمپین انتخاباتی و ریاست جمهوری ترامپ با نام بردن از استفاده رهبران سیاسی از توییتر در کلامش کاملا مشهود بود.

اوباما در این مصاحبه که در ماه سپتامبر ضبط شده است چنین گفت: این مسئله مربوط به چگونگی استفاده از این فن آوری است به طوری که اجازه می دهد تا کثرت صداها، تنوع دیدگاه ها را در پی داشته باشد، اما منجر به بالکانیزه شدن جامعه نشده و اجازه پیدا کردن زمینه مشترک را به مخاطبان می دهد.

اوباما در پاسخ به این پرسش که او در ماه ژانویه وقتی که دفتر ریاست جمهوری را ترک می کرد چه احساسی داشت، احساسات متفاوتی را توصیف کرد. او گفت: این حس را داشتم که نوعی تکمیل شدگی به وقوع پیوسته است و اینکه ما کارمان را به شیوه ای انجام دادیم که منجر به حفظ یکپارچگی ما باشد و ما به طور اساسی تغییر نکردیم، من فکر می کنم نوعی احساس رضایت بخش داشتم. این احساس با تمام کارهایی که هنوز انجام نشده بود و نگرانی ها در مورد چگونگی حرکت رو به جلوی کشور مخلوط شده بود. اما در کل احساس آرامش داشتم.

اوباما همچنین به میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده، احترام می گذارد و او را شخصیتی بی نظیر، جذاب و گرم توصیف می کند که علیرغم عدم تمایل به سیاست وی را در طول دوره ریاست جمهوری اش حمایت کرده است.

پرنس هری بعد از شوخی با اوباما گفت: من مصاحبه های زیادی انجام نداده ام، اما این مصاحبه برایم بسیار سرگرم کننده بود، به خصوص مصاحبه با پرزیدنت اوباما با وجود اینکه در واقع او بود که می خواست با من مصاحبه کند!


obama

Prince Harry

BBC

اوباما

مصاحبه

هری

ترامپ

توئیتر

هشدار