72 Views
2018 Jan 15technology
img

شرکت LXORY یک شرکت بزرگ‌ و پیشگام در زمینه تولید شارژر های بی سیم نیست اما آن ها توانسته اند اولین شارژر بیسیم وایرلس با ورودی پورت کابل Lightning اپل را به بازار عرضه کند.

شارژر های بیسیم دیگر معمولا از پورت های میکرو USB یا USB-C یا یک پچرت اختصاصی برای انتقال الکتریسیته از آداپتور به پد شارژر بی سیم استفاده می کنند. اما پد شارژر بیسیم جدید LXORY که LXORY DUAL wireless charging pad نام دارد، ورودی پورت اختصاصی اپل یعنی Lightning را نیر در خود جای داده تا خود را از سایر شارژر پد ها متمایز سازد. این به این معناست که نیازی نیست که کابل شارژر خود را برای تعویض شارژ آیفون خود بین بی سیم و با سیم عوض کنید.

اما پورت Lightning تنها وجه تمایز این شارژر نیست و این شرکت از پورت های microUSB و USB-C نیز در این شارژر استفاده کرده است. این یعنی اصلا مهم نیست چه کابلی دم دست شماست فقط کافیست آن را به آداپتور و شارژر وصل کنید و از شارژر بیسیم استفاده کنید. این پد می تواند همزمان دو اسمارتفون با قابلیت شارژ Qi را همزمان شارژ کند و همچنین یک پورت USB-A نیز در وجود دارد که می شود از آن برای شارژ با سیم استفاده کرد.


با همه این ویژگی ها، اشکالاتی نیز در شارژر وجود دارد. اول از همه آنکه شما باید خود یک آداپتور برای تامین برق این شارژر تهیه کنید و آداپتوری در جعبه دستگاه وجود ندارد. دوم، این شارژر برای هر کدام از شارژر ها فقط ۵ وات خروجی دارد و این یعنی در مقابل فست شارژر های بیسیم‌سامسونگ و اپل که به ترتیب ۹ وات و ۷.۵ وات خروجی دارند، هیچ مزیتی ندارد. و درنهایت اینکه اپل استفاده از پورت اختصاصی خود در این شارژر بیسیم را به عنوان یک محصول اصل در برنامه Apple MFi تایید و گواهی نکرده است و این نشانه های خوبی از کیفیت و کارایی یک محصول نیست.

با همه این ها می توان با پرداخت 28.99 دلار یک شارژر وایرلس بدست اورد که همه پورت ها را ساپورت می کند. حال اگر با سرعت کم شارژ و مشکلات احتمالی که بخاطر تایید نکردن اپل ممکن است بوجود آید، می توانید کنار بیایید، این یک پیشنهاد عالی برای شماست. خوشبختانه شرکت های بزرگ سازنده شارژر وایرلس به این مدل شارژر توجه کرده اند و احتمالا شارژر های خود را با این ویژگی ها به بازار عرضه خواهند کرد


LXORY

Qi

شارژر بیسیم

Lightning

Apple

Samsung