82 Views
2017 Dec 16Newstechnology
img

Vivo از اولین گوشی تولید شده با سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش رونمایی می کند. 


در اوایل این هفته، سیناپتیکز اعلام کرد که مشکل جاسازی سنسورهای اثر انگشت در صفحه نمایش را برطرف کرده است و این تکنولوژی را برای یکی از پنج شرکت معروف تولید گوشی های هوشمند به تولید انبوه می رساند. حالا هویت این شرکت را می دانیم: Vivo.

تحلیلگر معروف پاتریک مورهد در مطلبی که برای سایت Forbes نوشته است، تجربه خود از کار کردن با یک نمونه پیش تولید گوشی Vivo که مجهز به این فناوری بود را شرح داده است. مورهد سنسور را "سریع و ساده" توصیف می کند در حالی که سیناپتیکز ادعا می کند که این تکنولوژی دو برابر سریعتر از تکنولوژی شناسایی چهره اپل است. (هر چند اندازه گیری این سرعت در هنگام کار با دو سیستم مختلف که از مکانیسم های متفاوتی استفاده می کنند در عمل کار سختی است.)

پاتریک مورهد گفته است: "با توجه به عکس هایی که من از گوشی هوشمند Vivo که مجهز به تکنولوژی حسگر اثر انگشت سیناپتیکز است گرفته ام، حسگر تصویر CMOS ضخامتی در حدود 7 میلیمتر دارد و اثر انگشت را مستقیما از طریق صفحه نمایش OLED می خواند. آنچه من در هنگام کار با این گوشی تجربه کردم سریعتر از انتظار بود."

یکپارچه سازی سنسورهای اثر انگشت با نمایشگرها به عنوان راهی برای افزودن ویژگی احراز هویت بیومتریک مناسب بر روی گوشی های با انواع مختلف صفحه نمایش شناخته می شود. (البته، اپل، با رونمایی از ویژگی شناسایی چهره در آیفون X از خیر استفاده از انواع سنسورهای اثر انگشت گذشته است). با وجود اینکه سنسورهای سیناپتیکز به خوبی عمل می کنند، به نظر می رسد تصمیم Vivo برای همکاری با سیناپتیکز ضربه ای مهلک به کوالکام باشد، چرا که شرکت کواکالم هم در حال کار بر روی این تکنولوژی بوده است. Vivo در اوایل سال جاری یک نسخه اولیه از نمایشگری مجهز به تکنولوژی سنسور کوالکام را به نشان گذاشته بود اما گفته شد که این سنسور به طور قابل توجهی کند است.


ممکن است وقتی شما به شرکت های تولید گوشی های هوشمند فکر می کنید Vivo اولین نامی نباشد به ذهنتان می رسد. اما این شرکت یکی از بزرگترین برندهای تلفن همراه در جهان است. در گزارش Q1 سال 2017 IDC شرکت Vivo رتبه پنجم را کسب کرده بود، در حالی که در گزارش Q2 به جایگاه ششم تنزل پیدا کرد. دلیل این تنزل رتبه را می توان در ادغام این شرکت با شرکت Oppo که رتبه چهارم این لیست را در اختیار داشت جستجو کرد. این دو شرکت تحت مالکیت شرکت مادر BBK Electronics قرار گرفتند. شرکت Oppo همچنین مالک برند OnePlus است که نام تجاری بسیار کوچکتری است اما احتمالا بیشتر مصرف کنندگان غربی تلفن های هوشمند با آن آشنایی دارند. در حال حاضر موفقیت Vivo در هند باعث شده این شرکت در کشور هند رتبه سوم را کسب کند که به عقیده مورهد این موفقیت نشان می دهد که این نام تجاری دوباره به رتبه پنجم لیست IDC باز خواهد گشت.


vivo

oppo

Synaptics

Apple

fingerprint

CMOS

Patrick Moorhead

حسگر

اثر انگشت

سیناپتیکز

گوشی هوشمند

اپل

آیفون