130 Views
2018 Jan 25Newstechnology
img

سالهای زیادی شایعاتی بود ، مبنی بر اینکه سامسونگ و اپل ، سعی دارند تا حس گر های اثر انگشتی بسازند که حالت فیزیکی ندارد و در اصل با صفحه نمایش ادغام شده باشند . اما اکنون شرکت دیگری آنرا انجام داده است : Vivo

یک نام تجاری چینی که رقبای برند های دیگری مثل Oppo و OnePlus نیز هست . این شرکت گوشی خود را به نام X20 Plus UD ، با یک حسگر اثر انگشتی که در صفحه نمایش آن بود ؛ معرفی کرد .

این گوشی در نتیجه همکاری بین Vivo و Synaptics، ( شرکت آمریکایی سازنده سنسور های اثر انگشت ) است . این گوشی در مراسم CES گذشته رونمایی شد . اما خود شرکت انتظار داشت که این گوشی زودتر از مراسم به بازار برسد .

اخیرا سلیقه ی مشتریان در رابطه با سنسور اثر انگشت تغییر کرده ، آنها می خواهند سنسور اثر روی صفحه گوشی بصورت فیزیکی جایی را اشغال نکند ، تا بتوانند یک گوشی تمام صفحه داشته باشند . X20 Plus UD تنها یک گوشی با سنسور متفاوت نیست .ویژگی های خوب دیگری نیز در این گوشی می تواند ما را به خرید آن ترغیب کند .


این گوشی دارای صفحه نمایش 6.43 اینچ با نسبت ابعاد 9 : 18 و رزولوشن 2160 * 1080 است . تکنولوژی این صفحه نمایش OLED بوده و در پشت این گوشی دو دوربین با لنزهای نازک و کیفیت  12 مگاپیکسلی وجود دارد .  پردازنده این گوشی  Qualcomm Snapdragon 660 است و ظرفیت باتری این گوشی 3905 میلی آمپر ، طراحی شده .

این گوشی در حال حاصر ، در چین در حال فروش است  .

سنسور اثر انگشت

X20 Plus UD

vivo