141 Views
2018 Mar 19car
img

مدیر عامل و رئیس فعلی ماهیندرا،  Paulo Pininfarina (Patriarch) در حضور مهمانان بیان کرد که قصد دارد  وسیله نقلیه لوکس الکتریکی را در راستای تحقق بخشیدن به اهداف کمپانی اجدادی اش، ماهیندارا تولید کند. او گفت: "رویای پدر من ساخت یک شرکت خودروسازی بود و رویای پدر بزرگم  نیز همین بود." "حالا من قصد دارم که این رویا را به حقیقت تبدیل کنم."

، پائولو، با اشاره به نقشه ای که خانه Pininfarina بر روی آن قرار داشت گفت. این شرکت توسط پدربزرگم ، باتیستا فارینا تاسیس شد که 10 امین فرزند خانواده بود و پینین نام داشت. باتیستا به عنوان یک طراح خودرو برای برادر بزرگترش جیووانی در شرکت Stabilimenti Farina مشغول به کار شد، اما برادرش در سال 1930 ورشکسته شد و او شرکت خود را تحت عنوان   Carrozzeria Pinin Farina (بعدها Pininfarina نام گرفت) تاسیس نمود . پدر پائولو، سرجیو، که در سال 1950  به عنوان مهندس از تورین فارغ التحصیل شده بود، در سال 1961 به مدیر عامل این کمپانی تبدیل شد..

اگر یک برند لوکس نیاز به میراث و دودمانی برای معرفی و شناساندن خود داشته باشد، Carrozzeria Pininfarina نیازی به معرفی ندارد. بدنه خودرو Farina همان چیزی است که در بسیاری از مارک های خودرو از جمله فیات، مازراتی، آلفا رومئو، پژو، رولز رویس و ولوو به کار گرفته شده بود. این شرکت در اوایل سال 1952، سبک فراری را تقلید می نمود اما با رسیدن به موفقیت بی سابقه در سال 1946، Cisitalia 202 GT را تولید کرد و  این تنها وسیله نقلیه ای است که  در نمایشگاه دائمی موزه هنر مدرن نیویورک  به جای مانده است .

. هر سازنده ای در عصر مدرن که بتواند یک فراری 458 را با قیمت 243،900 دلار به فراری سرجیوی  4 میلیون دلاری تبدیل کند، دارای ارزش عظیمی خواهد بود و آنچه  مسلم است این است که رئیس ماهیندرا می خواهد به این قابلیت طراحی پیشرفته دست یابد و در عین حال،  آخرین فن آوری باتری پیشرفته  فرمول E. را به مشتریانش عرضه کند. هم اکون استعداد طراحی به همراه سرمایه گذاری ماهیندرا و  دانش فنی سبب شده که مدیر استراتژی سابق آئودی، امیدوار باشد که این  سرمایه گذاری موفق خواهد بود. این شرکت کانسپت HK GT خود را در نمایش ژنو رونمایی کرد که نشان می دهد این کمپانی تا چه حد می تواند توانا باشد 

Pininfarina

Farina