114 Views
2018 May 16
img

گوگل در هفته گذشته در کنفرانس توسعه ی I/O خود اعلام کرد که اپلیکیشن گوگل نیوز مبتنی بر هوش مصنوعی را در چند روز آینده در فروشگاه اپلیکیشن اپل قرار خواهد داد. بالاخره دیروز عصر زمان این اتفاق فرا رسید و اپلیکیشن جدید Google News در iOS جایگزین برنامه قدیمی Google Play Newsstand شد.

اپلیکیشن جدید گوگل نیوز در iOS شبیه همان چیزی است که در اندروید وجود دارد. در این اپلیکیشن از تکنولوژی یادگیری ماشین برای آموزش الگوریتم ها استفاده شده است تا اپلیکیشن بتواند داستان های خبری پیچیده و فوری را بلافاصله به صورت اخبار متمرکز و قابل درک در آورده و در اختیار کاربر قرار دهد.

این برنامه در حال حاضر چهار بخش دارد. بخش اول آن لیست شخصی “For You” نام دارد که پنج داستان خبری را که گوگل فکر می کند شما به خواندن آنها علاقمند هستید را برایتان به نمایش می گذارد. بخش دوم “Headlines” نام دارد و ترکیبی از آخرین اخبار در بخش هایی مانند «ایالات متحده»، «جهانی»، «کسب و کار» و «فناوری» است.بخش بعدی این برنامه “Favorites” نام دارد که شامل موضوعات اصلی از جمله سرگرمی، اخبار و آکادمی است. این بخش از این نظر که به شما این امکان را می دهد که منابع خبری مورد علاقه خود را انتخاب کنید برایتان مفید خواهد بود. با کمک این بخش شما می توانید خبرهایی را که میخواهید برای بعدا ذخیره کنید تا در فرصتی دیگر آنها را بخوانید.

آخرین بخش این برنامه “Newsstand” نام دارد، که به شما اجازه می دهد تا در نشریات خبری عضو شده و اشتراک های ماهانه ای برای دسترسی به نسخه های چاپی یا الکترونیکی این نشریات تهیه کنید. وقتی به قمست انتخاب نشریات می روید یک صفحه جدید برای هر یک از نشریات باز شده و داستان های خبری مورد پوشش هر نشریه را به شما نشان می دهد تا بتوانید نشریات مرتبط با حوزه مورد علاقه خودتان را به درستی انتخاب کنید. تمامی نشریات خبری که در این بخش اپلیکیشن به نمایش گذاشته می شوند، از استاندارد Google AMP پشتیبانی می کنند، به این معنی که صفحات در این بخش با سرعت و نظم بیشتری بارگیری شده و لازم نیست شما برای مطالعه این صفحات به مرورگر تلفن همراهتان مراجعه کنید.


Google

news

AI