40 Views
2017 Dec 31Newstechnology
img

بعد از اقدام اپل‌ در کاهش سرعت گوشی های آیفون؛ بحث‌ بر سر این بود که آیا اندروید نیز این کار را با گوشی های خود ٬ انجام خواهد داد؟در حالی که سیاست های نرم افزاریiOS و اندروید کاملا با یک دیگر تفاوت دارد ؛ اما کارایی باتری ؛ صفحه نمایش و دیگر سخت افزارهای گوشی ٬ در این دو سیستم عامل یکسان می باشد. اپل ؛ ۲ پردازنده ی پرقدرت خود را متوقف نکرد ٬ بلکه این دو هسته را به دو هسته ی ضعیف تر تبدیل کرد تا عملکرد آن کاهش بیابد . اگر اندروید نیز چنین کاری‌ را کرده باشد اپل‌می تواند ادعا کند که صرفا این کار را برای نجات دادن باتری گوشی های قدیمی از خراب شدن ؛ انجام داده است!
اما متأسفانه برای اپل چنین فرصتی بوجود نمی آید!  LG ٬ Samsung ٬ HTC  و موتورولا ؛ طی هفته های پیش اعلام داشته اند که این کار را نکرده و نخواهد کرد . LG گفته که این کار را نخواهد کرد ٬ چرا که " نظر مشتریان مان برای ما مهم است " در حالی که سامسونگ گفته : " ما طول عمر دستگاه های تلفن همراه خود را از طریق اقدامات ایمنی که شامل چند لایه الگوریتم های نرم افزاری است بالا می بریم که این باعث کنترل جریان شارژ و دشارژ شدن باتری می شود . در نتیجه طول عمر و عملکرد باتری افزایش می یابد . ما هیچ گاه عملکرد CPU را با آپدیت های نرم افزاری کاهش نمی دهیم ."


البته این می تواند یک چرخه استدلال نا تمام بشود ، اینکه اپل ، همیشه نسبت به گوشی های اندروید محصولات خود را بهتر پشتیبانی کرده و هر ساله می بینیم آپدیت های نرم افزاری برای آن منتشر می کند ، در حالی که اندورید سالی 1 یا 2 بار ، برای گوشی های خود آپدیت منتشر می کند. اما یکی از مهمترین دلایل اپل برای این کارِ خود ؛ این بود که باتری گوشی های قدیمی را سالم نگه دارد . ولی من ؛ بعنوان کسی که یک آیفون قدیمی دارد در بسیاری از مواقع ترجیح می دادم یک گوشی سریع داشته باشم تا یک گوشی با باتری خراب !
گفته می شود این کارِ اپل شامل زمانی نمی شود که باتری گوشی 50 یا 70 درصد شارژ دارد ؛ بلکه مربوط به زمان هایی است که باتری گوشی رو به اتمام و خاموشی می رود . اما کاربران زیادی این مشکل را در حالی که گوشی آنها 80 یا حتی 90 درصد شارژ داشته گزارش داده اند ، که نشان از یک مشکل بسیار بزرگ دارد ، زیرا دیده شده حتی باتری گوشی ممکن است در چند ثانیه 10 درصد افت داشته باشد . اگر من مجبورم باتری گوشی خود را عوض کنم به این خاطر که ممکن است ، ناگهان شارژ آن کم شود ؛ یک بحث است . اما اگر مجبورم باتری را عوض کنم تا گوشی من مثل روز اول خود ؛ خوب کار کند ؛ قضیه بسیار متفاوت تر است!
تحقیقات انجام شده توسط Greekbench نشان می دهد که برخی گوشی های آیفون 6 و 6S ؛ در زمانی که شارژ آنها 44 الی 50 درصد بود این مشکلات را داشتند . اگر یک گوشی جوری طراحی می شود که بعد از 2 سال نیاز به چنین محدودیت هایی برای ادامه کار دارد ؛ به معنای یک ضعف اساسی برای کمپانی اپل است . این شرکت ادعا کرده که سخت افزار گوشی را طوری طراحی نمی کند که پس از مدت کمی خراب شوند و مشتریان به فکر خریدن آیفون جدید بیفتند  . اما چگونه است که اپل به جای توقف استفاده از این محدودیت ها تنها پیشنهاد باتری ارزان تر را می دهد ؟! پیشنهادی که خود به معنای فروش بیشتر برای اپل است !


اپل

مشکلات باتری اپل

Apple

Battery drain