۷۴ بازدید
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷خبری
تصویر مطالب

شرکت اپل قصد دارد تا تمام برنامه های دیگر شرکت ها را که موقعیت مکانی کاربران را با دیگر برنامه ها به اشتراک می گذارند، حذف کند.

برنامه های کاربردی نباید داده های موقعیت مکانی کاربران را به برنامه های دیگر بدون رضایت صریح از کاربر؛ انتقال دهند

اپل این گونه برنامه ها از ار فروشگاه رسمی خود یعنی App Store حذف کرده است. بند 5.1.1 و 5.1.2 در قوانین فروشگاهی اپل، به صراحت بیان می دارد که " موقعیت مکانی کاربران اپل نباید بدون اجازه ی صریح و مستقیم از آنها با دیگر برنامه ها به اشتراک گذاشته شود " برخی توسعه دهندگان برنامه های اپل، این قوانین را زیر پا گذاشته اند که برنامه های ساخته شده توسط این افراد، رد صلاحیت شده و از دسترس خارج می شوند. 

این تصمیم اپل، احتمال می رود که مربوط به فضای اعتراضی اخیر در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران و قوانین جدید تصویب شده در این مورد می باشد. در این قوانین جدید آمده که شرکت هایی که از اطلاعات کاربران استفاده می کنند، باید از کاربران رضایت کامل دریافت کرده باشند. 


در اعلامیه ای که اپل برای توسعه دهندگانی که برنامه هایشان مسدود شده، نوشته که اگر این توسعه دهندگان می خواهند برنامه های آن ها به اپ استور بازگردانده شود، باید قوانین جدید تصویب شده را کاملا رعایت کنند. سپس با رعایت این قوانین می توانند درخواست تجدید نظر خود را برای دوباره قرار گرفتن برنامه آنها بر روی اپ استور، به اپل ارسال کنند. Apple

اپل