38 Views
2018 Mar 21technology
img

اپل یک مرکز تولید سری در ایالت کالیفرنیا راه اندازی کرده‌است که در آن پنل‌های نمایشگر جدید خود را طراحی و تست می‌کند. طبق گزارشات اخیراً این شرکت در حال توسعه‌ی پنل‌های MicroLED ساخت خود برای جایگزینی پنل‌های OLED سامسونگ در  تولیدات آینده است.


در سال‌های اخیر همواره تلاش‌های اپل برای رهایی از زنجیر تولیدات سامسونگ منبع شایعات بوده است. در همین راستا اخیراً اپل میلیارد‌ها دلار صرف کمک به LG برای بهبود وضعیت تولیدات پنل‌های OLED این شرکت  کرده‌است و به نظر می‌رسد در سال جاری شاهد استفاده از پنل‌های ساخت LG در گوشیiPhone X Plus خواهیم بود.


با نگاهی فراتر از پنل‌های OLED، بسیاری معتقدند که MicroLED تکنولوژی بعدی  صفحه‌های نمایش به کار گرفته شده در موبایل‌های و ساعت‌های هوشمند خواهد بود. علاقمندی اپل به این تکنولوژی نیز در سال 2014 با به مالکیت درآوردن شرکت LuxVueکه در زمینه پنل‌های MicroLED فعالیت دارد،  مشخص گردید. طبق گزارشات اپل قصد داشته است تا ابتدا از این پنل در ساعت‌های هوشمند خود موسوم به اپل واچ بوده به صورت آزمایشی استفاده کند و طبق برخی شایعات این اتفاق در سال جاری رخ خواهد داد.


طبق اطلاعات احتمالاً چند سالی طول خواهد کشید تا شاهد پنل‌های MicroLED ساخت  اپل در تولیدات ارائه شده به بازار توسط این شرکت باشیم. این زمان برای ساعت‌های هوشمند حدود 2 سال و برای گوشی‌های آیفون 3 تا 5 سال خواهد بود.


مرکز واقع در کالیفرنیا برای تولید در ابعاد وسیع این پنل‌ها بسیار کوچک است اما اپل تلاش دارد تا جای ممکن این تکنولوژی را از شرکای خود مخفی نگه‌دارد و فعلاً تولید آن محدود به همین مرکز کوچک خواهد بود. اپل قرار بود در سال گذشته یک مرکز تکنولوژی MicroLED در  تایوان راه‌اندازی کند اما بعداً از این تصمیم منصرف شد. با توجه به اخبار جدید به نظر می‌رسد اپل تصمیم دارد تا تلاش خود را برای راه‌اندازی چنین مرکزی در جایی نزدیک ساختمان مرکزی شرکت خود متمرکز کند.


اپل

MicroLED

پنل های