45649 Views
2017 Dec 13technology
img

به تازگی اپل قابلیت ساده ولی پرکاربردی را به اپ استور اضافه کرده است که به کاربران اجازه پیش سفارش و دانلود خود به خودی برنامه ها در هنگام انتشار آن ها را میدهد. برنامه سازان اکنون قادرند تا برنامه های خود را تا 90 روز جلوتر از زمان انتشار در اپ استور قرار دهند در حالی که در گذشته فقط امکان قرار دادن برنامه ها در زمان انتشار آن وجود داشت.

هنگامی که این قابلیت در دسترس قرار گیرد مشتریان این امکان را خواهند داشت تا برنامه دلخواه خود را پیش سفارش داده و به محض انتشار، آن در اختیار داشته باشند. این قابلیت پیش سفارش برنامه ها برای تمامی نسخه های اپ استور از قبیل iOS، macOS و حتی TVOS وجود خواهد داشت.

برنامه سازان میتوانند امکان پیش سفارش برنامه ها را هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی برای مشتریان خود فراهم کنند. اگر قیمت برنامه در طول مدت پیش سفارش تغییر کرد، مشتریان قیمت پایین تر، چه در زمان پیش فروش یا در زمان انتشار، را میپردازند و تا زمان دانلود برنامه هیچ هزینه ای از مشتریان گرفته نخواهد شد.

اگرچه این قابلیت برای همه برنامه ها مفید به نظر نمی آید اما برای برنامه های زیادی، بخصوص بازی ها، که در زمان جلوتری نسبت به انتشارشان معرفی میشوند بسیار جالب توجه است.

اگر توسعه دهندگان قصد جلب توجه مشتریان به سمت محصولات خود را دارند این قابلیت کمک بزرگی به آن ها خواهد بود، به این ترتیب که این قابلیت مردم را به سمت دریافت برنامه هدایت میکند، اجازه خرید برنامه را زود تر از زمان مربوطه میدهد و به مردم کمک میکند تا خرید برنامه مورد علاقه خود را فراموش نکنند!

گوگل چند سالی است که قابلیت مشابهی را برای مشتریان خود فراهم کرده است، این قابلیت اجازه پیش ثبت نام برای انتشار یک برنامه را میدهد اما فقط مشتریان را مطلع میکند که برنامه جدید در دسترس قرار گرفته و امکان دانلود خود به خودی و قفل شدن قیمت برنامه را فراهم نمیکند.

این ویژگی جدید هم برای توسعه دهنگان و هم برای مشتریان مفید است اما هنوز در سطح ابتدایی قرار دارد و تا حدودی تعجب آور است که چرا 10 سال طول کشید تا اپل این قابلیت را به مجموعه خود اضافه کند. قابلیت دیگری که ما هنوز چشم انتظاریم تا حدود سال 2025 محقق شود امکان دانلود آزمایشی برنامه هاست!