234 Views
2018 Mar 23technology
img


AirPod های اپل حالت احیاشده هدست های بلوتوثی سال گذشته هستند و همه آن‌ها را دوست دارند. من قبلاً از هدفون‌های گران‌قیمت و استثنایی Audze MX4 استفاده می‌کردم زیرا اولویت من نسبت به‌راحتی افزایش کیفیت صداست . بنابراین وقتی اولین بار ایرپدهای براق , ظریف و کوچک  اپل را باقیمت 159 دلار دیدم  فهمیدم که آن‌ها به حد کافی برای من مناسب هستند آن‌ها بسیار شبیه EarPod هستند که من خیلی با آن‌ها راحت نیستم چون خیلی خوب در گوش من قرار نمی‌گیرند و سیم‌های آن‌ها اذیت کننده است اما در AirPod  تمام این مشکلات برطرف شده است آن‌ها کاملاً روی صورت قرار می‌گیرند و سیم‌ها برای راحتی بیشتر حذف‌شده است همچنین وزن آن‌ها بسیار سبک است و می‌توان هنگام حرکات شدید نیز از آن‌ها استفاده کرد چون احتمال افتادن آن‌ها از گوش صفر است . مسافتی را که این ایرپدها پوشش می‌دهند متفاوت است و من نمی‌توانم آن‌ها را با انواع بی‌سیم یا با‌سیم هدفون‌های Pixel گوگل یا هدفون‌های دیگر مقایسه کنم .
صدای ایرپدها خیلی بهتر و باکیفیت‌تر از EarPods است صدای آن‌ها بسیار پویاتر و حساس‌تر از EarPods است . AirPod  اپل فعلاً هیچ شرکت صوتی باکیفیت بالا را تهدید نمی‌کند اما اپل و گوگل در حال عرضه کلاس جدیدی از محصولات صوتی باکیفیت بالا  هستند که علاوه بر کیفیت صدا شدت آن را نیز تقویت کرده‌اند. صدای Home Mini و Pixel Buds گوگل نیز با توجه به ابعاد جمع‌وجور آن‌ها بسیار مناسب است .
AirPods احساس کاملی از حالت و معنای موسیقی را به شما منتقل می‌کند هرچند آن‌ها ازنظر تکنیکی خیلی چشمگیر نیستند وقتی‌که با استانداردهای موجود برای کیفیت صوت مورد مقایسه قرار می‌گیرند . صدای باس آن‌ها دنیا را به لرزه درنمی آورد اما تأثیر شگفت‌انگیزی بر شما می‌گذارد . در ایرپدهای اپل می‌توان وضوح صدا , طنین آن و باس و جزئیات صدا را تنظیم کرد .
در مقایسه با ایرپدهای موجود , ایرپدهای اپل بهترین هستند . هدفون‌های Bragi و Dash Pro کیفیت خوبی دارند اما برای موزیک‌هایی با شدت زیاد خیلی مناسب نیستند . در CES امسال Jabra هدفون Elite 65t را معرفی کرد که صدای خوبی داشت اما پس از 15 دقیقه استفاده کیفیت صدای آن  بدون اینکه اتصال بی‌سیم قطع شود , پایین می‌آمد .
ایرپدهای اپل عملاً بهترین و کاربردی‌ترین هدفون‌های بی‌سیم موجود در بازار هستند . زیرا اپل بلوتوث‌های الکترونیک و باتری‌ها را به تنه دستگاه منتقل کرده است و کل محوطه آن برای تولید صدا خالی است  بنابراین هدفون‌ها صدای بیشتری نسبت به هدفون‌های بلوتوث تولید می‌کند بدون اینکه ضخامت یا وزن بیشتری را در گوش خودتان حس کنید . ایرپدهای اپل بیشتر برای عملکرد بهتر طراحی‌شده‌اند تا ظاهر زیبا و کارایی بسیار خوب . در مقایسه ایرپد اپل با Pixel 2 گوگل باید گفت که تنها ویژگی که ایرپد فاقد آن است مکث خودکار آن و نشانگر طول عمر باتری است ولی در عوض اتصال بلوتوث را به‌طور مداوم حفظ می‌کند .
تنها مشکل این است که وقتی من وارد آشپزخانه می‌شوم که پر از وسایل فلزی است مانند قفس فارادی عمل می‌کند و موسیقی قطع می‌شود وقتی‌که دستگاه اصلی در اتاق قرار دارد . با ایرپدهای اپل ( و Beats Solo و Studio 3 که دارای تراشه بی‌سیم W1 مشابهی هستند ) متصل به MacBook Pro ارتباط مناسب و معقولی بدون کاهش قابل‌ملاحظه کیفیت موسیقی در آشپزخانه حفظ می‌شود .
طرح ایرپدهای اپل یک شاهکار است هدفون‌های کوچک آن شارژ بهتری نگه می‌دارد و طرح گرد, آن‌ها را به یک اسباب‌بازی قوی تبدیل می‌کند , آن‌ها در برابر ضربه مقاوم هستند و هنگام باز و بسته شدن چفت راضی‌کننده‌ای  در مقایسه با Elite 65t دارند که باید از ناخن برای باز کردن استفاده کرد . طراحی فوق‌العاده ایرپدهای اپل کارایی و ظاهر زیبا را به بهترین وجه ارائه می‌دهد .
اما ایرپدهای اپل مشکلاتی هم دارند آن‌ها صداهای خارجی را کاملاً عایق نمی‌کنند بنابراین استفاده از آن‌ها در محیط شلوغ شهری دشوار است . همچنین شارژ باتری 4 ساعته آن خیلی ایده آل نیست و قیمت 159 دلاری آن بالاتر از آن است که افراد بخواهند برای یک هدفون بپردازند اما در خانه احساس منحصربه‌فردی به کاربران ارائه داده و سهولت استفاده از آن بی‌حدوحصر است .

AirPod

اپل

EarPods

Pixel Buds

Home Mini