57 Views
2018 Mar 01News
img

انتقادات و نظرات بسیار زیادی روی گوشی جدید ایسوس به نام زنفون5 وجود دارد. بسیاری ایسوس را متهم به کپی کردن از روی آیفون می دانند. این روز ها که آیفون ایکس با مشکلات فروش بسیار زیادی رو به رو شده، پس چرا ایسوس یک گوشی شبیه به آن می زند؟


خب، این کاملا ساده است. مارسل کمپسوس، مدیر کل بازاریابی Asus، گفت: "بعضی از مردم می گویند که ما از روی اپل کپی می کنیم ، اما ما نمی توانیم از آنچه که کاربرانمان از ما می خواهند، روی گردان بشویم. نمایشگر های تمام صفحه به طور فزاینده ای در حال گسترش هستند.
نظرات کمپس ممکن است به نظر کمی خام باشد، اما آنها واقعا با صداقت حرف می زنند!


آیفون ایکس، با اضافه کردن قابلیت FACE ID بدنبال حذف حسگر اثر انگشت بود که، حذف حسگر اثر انگشت خود به معنی داشتن یک صفحه نمایش بدون حاشیه است. بسیاری از کاربران آیفون ایکس از ویژگی FACE ID استفاده نمی کنند و به جای آن رمز می گذارند یا کار دیگری انجام می دهند. پس چه چیزی باعث گرایش مشتریان به این گوشی می شود!؟


آیفون 6 و 6پلاس در سال 2014 معرفی شدند. این دو گوشی دارای طراحی های متفاوت تری نسبت به بقیه ی گوشی ها داشتند همین عامل نیز این گوشی را با یک سری مشکلات خاص مواجه کرد. اما آیفون مخترعِ این تفاوت ها نیست؛ چه بسا کمپانی هایی مثل Xiaomi، Meizu و Oppo بعد از آن، گوشی هایی را با طرح آیفون6 تولید کردند.


پذیرش گوشی های جدید در اوایل عرضه ی آنها شاید به پارامترهای مختلفی بستگی داشته باشد اما در طولانی مدت، این نیاز و محبوبیت و کارایی گوشی ها است که تصمیم مشتریان را به خریدن یا نخریدن این گوشی ها عوض می کند. شاید ایسوس با این رویکرد یک گوشی شبیه به آیفون ایکس تولید کرده تا برای مشتریان خود یک گوشی ارزان تر اما شبیه به یک گوشی گران تولید کند!

iPhone X

آیفون

آیفون ایکس

ایسوس

زنفون 5