217 Views
2018 Jan 24technology
img

ایمیل مارکتینگ(بازاریابی ایمیلی) :

ایمیل مارکتینگ:

با پیشرفت تکنولوژی بازاریابی نیز به شکل نوینی در آمده است دیگر مثل گذشته نیست که شما برای فروش کالا خود به شهرهای مختلف سفر کنید و محصول مورد نظرتان را معرفی کنید. امروزه انواع مختلفی از بازاریابی دیجیتال مارکتینگ وارد عرصه رقابت شده است، که یکی از آنها بازاریابی ایمیل مارکتینگ است. متاسفانه این نوع بازاریابی در ایران تعریف درستی به خود نگرفته است و مردم نحوه استفاده صحیح از آن را یاد نگرفته اند در این نوشتار ما قصد داریم به بررسی ایمیل مارکتینگ بپردازیم پس در ادمه نیز با ما همراه باشید.

تعریف ایمیل مارکتینگ:

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی معانی گسترده ای دارد، ولی در تعریف ساده از ایمیل مارکتینگ می توان گفت ایمیل مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی اینترنتی است که از آن برای بازاریابی مستقیم محصول و خدمات و همچنین برای بازاریابی انبوه مورد استفاده قرار می گیرد. بازاریابی ایمیلی یک ابزار تبلیغاتی به نسبت ارزان تر از سایر ابزارها می باشد.

تاریخچه ایمیل مارکتینگ:

اولین بازاریابی ایمیلی در سال 1978 م. راه اندازی شد. جالب است بدانید که در آن زمان هنوز اینترنت وجود نداشت و سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته شبکه فعالیت می کرد، که بعدها به اینترنت بدل شد . این سازمان در سال 1990 برای همیشه تعطیل شد. اولین سرویس ارسال و دریافت ایمیل شخصی هات من در سال 1996 متولد شد. این پیام رسان را ماکروسافت در سال 1997 خریداری کرد و این سرویس هم اکنون به عنوان سرویس Outlook فعالیت می کند. اما آنکه تاثیر مثبتی بر روی فعالیت های ایمیل مارکتیک یا بازاریابی ایمیلی داشت، سیستم امنیت اطلاعات بود این سیستم از سال1998 فعالیت خود را شروع کرد و توانست بر روی کیفیت ایمیل های دریافتی و ارسالی تاثیر مثبتی را بر جای بگذارد و مشتریان خود را راضی نگه دارد. در سال 2003 میلادی نیز قانون can spam معرفی شد تا ایمیل های تبیغاتی از کیفیت بالایی برخوردار شوند و در آن شما کمتر اسپم مشاهده کنید. ایمیل مارکتینگ امروزه نیز با استفاده از خدماتی که ارائه می دهد کاربرد زیادی دارد.

آیا ایمیل مارکتینگ منسوخ شده:

طبق تحقیقاتی که در سال 2014 م انجام شد بسیاری از فروشندگان و بازاریاب ها عنوان کردند ارسال ایمیل انبوه تبیلغاتی مرکز استراتژی تجارت آن ها بوده است. حتی بسیاری از بازاریاب ها در حدود 60 درصد در حال تکوین برنامه ریزی برای افزایش بودجه مربوط به ایمیل مارکتینگ در سال 2015 به بعد هستند و این امر نشان دهنده آن است که نه تنها ایمیل مارکتینگ منسوخ نشده بلکه همچنان به عنوان یک ابزار قدرتمند به کار خود ادامه می دهد و روزانه نیز آپشن های زیادی بر دامنه آن افزوده می شود چرا که امروزه مردم بیشتر ایمیل هایشان را بر روی موبایل چک می کنند

مواردی که باعث رونق بازاریابی ایمیلی می شود :

توجه داشته باشید که ایمیل تبلیغاتی شما معرف محصولات و خدمات شرکت شماست پس در ارسال ایمیل تبلیغاتی به نکات زیر توجه داشته باشید.

1.عنوانی مختصر کوتاه و مفید را انتخاب کنید.

2.انتخاب لوگوی مناسب.

3. شماره تماس خود و شرکت را در گوشه راست بالای ایمیل خود بنوسید

4.استفاده از زیر عنوان مناسب

5.شروع صحبت خود را بدین صورت شروع کنید که چرا اصلا این ایمیل را برایش ارسال کرده اید و هدفتان از ارسال این ایمیل چه بوده و این چه چرا شما را انتخاب کرده ایم.

6.استفاده از متن تصویر به اندازه باشد

7.اطلاعات تکمیلی مناسب درباره محصولاتتان به مشتری ارائه دهید همچون قرعه کشی قیمت کد تخفیف.

8. ایمیلتان را طوری طراحی کنید که سرورهای ارائه دهنده سرویس های ایمیل بتوانندآن را بخوانند

استفاده از ایمیل مارکتینگ:

برای استفاده موثر از ایمیل مارکتینگ شما باید ابتدا با استفاده از روشهای مختلف ایمیل افراد را جمع آوری کنید، و نکته ای که وجود دارد این است که از انها برای ارسال ایمیل اجازه بگیرید تا با اختیار خودشان ایمیل را در اختیار شما بگذارند. برای این کا شما می توایند از هدایای مختلف و رایگان استفاده کنید بدین صورت که برای دانلود هدیه خود ایمیل خود را بنویسید استفاده از خبرنامه در سایت و .... رو.ش های مختلفی برای گرفتن ایمیل وجود دارد. در ایمیل مارکتینگ موضوعات مختلفی می تواتند مورد توجه قرار گیرد از معرفی محصول گرفته تا اخبار و ... است در ایمیل مارکتینگ توجه کنید که هدف جذب مشتریان بیشتر است .

کسب و کار اینترنتی ایمیل مارکتینگ بازاریابی ایمیلی:

یکی از اهرم های قدرت در کسب کار اینترنتی ایمیل مارکتینگ می باشد تا شما بتوانید علاوه بر مشتریان فعلی مشتریان جدید را نیز جذب کنید. فرض کنید شما 2000 ایمیل به کمپین تبلیغاتی خود ارسال می کنید اگر از این تعداد ایمیل فقط 900 نفر ایمیل را باز کنند و تبیغات شما را بخوانند و از این موارد قطعا 200 الی 300 نفر نیز ثبت سفارش دهند شما می توانید درامد خوبی را کسب کنید.

بازاریابی ایمیلی ، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی

بازاریابی، کسب کار، دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی ایملی،

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی