13 Views
2018 Feb 28News
img

T-Mobile در سال جاری قصد دارد اینترنت 5G را در شهرهایی از آمریکا راه اندازی کند؛ اما بهره برداری تجاری از 5G تا اواخر 2019 امکان پذیر خواهد بود.
Neville Ray روز سه شنبه در کنگره Mobile World در بارسلونا اعلام کردکه T-Mobile  شبکه ی 5G را به 30 شهر در سال جاری از جمله نیویورک و لس آنجلس می برد. این شرکت همچنین در برنامه دارد که تا سال 2020، کل آمریکا را زیر پوشش 5G ببرد.
تنها تی موبایل نیست که در جهت اینترنت5G قدم برداشته ؛ در واقع اکثر اپراتورهای وایرلس در آمریکا چنین قصدی دارند و فضای رقابتی شدیدی بین آنها حاکم شده است. بهره برداری تجاری و کامل از 5G زمانی مقدر خواهد شد که علاوه بر بستر دریافت آن؛ گوشی های پشتیبانی کننده از 5G نیز در بازار خرید و فروش بشوند.
ورایزون اولین گوشی هوشمند 5G را در سال 2015 معرفی کرد و اعلام کرد قصد دارد این تکنولوژی را آزمایش کند. ورایزون همچنین اعلام کرد که که اولین سرویس 5G را به عنوان جایگزینی برای سرویس اینترنت خانگی ارائه می دهد و قصد دارد این تکنولوژی ها را در نیمه دوم سال 2018 بکار گیرد.
 مدیر عامل شرکت Sprint مارسلو کورو وعده داده است تا نخستین شبکه ملی 5G را در اوایل سال 2019 بنا بگذارد. AT & T نیز اعلام کرده است که گوشی های 5G را در چندین بازار از جمله آتلانتا و دالاس در اواخر امسال عرضه خواهد کرد. شرکت T-Mobile اعلام کرده که این شرکت تمام تجهیزات بستری دریافت 5G را دارد و قصد دارد که بستر دریافت این شبکه را تا اواخر سال 2018 در 30 شهر آمریکا گسترش بدهد و پس از همه گیر شدن استفاده از گوشی های 5G ؛ از آن بصورت کامل بهره برداری کند.

T Mobile

5G

AT&T

Verizon