107 Views
2018 Mar 02Newstechnology
img

به تازگی درصد زیادی از باتری های آیفون های قدیمی عوض شده اند و نظرات مشتریان حاکی از آن است که چقدر عملکرد و کارایی گوشی بهتر شده است. یکی از مشتریان می گوید: " باتری قدیمی گوشی من اصلا خوب نبود. گوشی من به ارامی در حال از بین رفتن بود. نمی تواسنتم خوب باآن کار کنم. بیشتر اوقات در شارژ بود و در مواقعی زیر 40 درصد؛ خاموش می شد! من آنرا در هفته ی گذشته عوض کردم و متوجه شدم که باتری قدیمی چه تاثیر زیادر کاهش عمکلرد گوشی من داشت " 

لازم به یادآوری است که اپل در دسامبر گذشته سرعت گوشی های قدیمی خود را به دلیل کاهش فشار بر باتری آنها، پایین آورد و عملکرد گوشی را کاهش داد. پس از اعتراضات متعدد اپل این اشتباه خود را پذیرفت و به رسم عذرخواهی باتری های نصف قیمت را در اختیار مشتری ها قرار داد و قول داد ه در نسخه های جدیدتر iOS ویژگی هایی را برای مدیریت باتری توسط خود کاربر اضافه کند. همچنین اتهاماتی نیز بر اپل زده شد که گفته می شد اپل این کار را انجام داده تا مشتریان را مجبور به خریداری گوشی های جدید این شرکت کند. اتهامی که اپل آنرا قویا رد کرد. 


بسیاری از مشتریان انتظار نداشتند که اپل این تغییرات عمده را در گوشی های خود اعمال کند. زیرا در بازار کم شده ی آیفون ایکس؛ تعمیرات و خسارات ناشی از جایگزینی نصف قیمت باتری بخش زیادی از گوشی های فروش رفته توسط اپل ممکن بود معقول نباشد. اما اپل برای احترام به مشتریان خود این کار را انجام داد. برخی از مشتریان این اقدام اپل را شایسته و در خورد احترام دانستند و از آن کاملا راضی بودند. 


آیفون

Apple

iPhone

اپل