69 Views
2018 Apr 05technology
img

 مرکز تحقیقاتی گارتنرپیش بینی کرده است تا سال 2021 میلادی ارزش بازار جهانی خدمات اینترنت اشیا به بیش از 3.1میلیارد دلار برسد.


مرکز تحقیقاتی معتبر گارتنر در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که میزان سرمایه گذاری بازار جهانی بر روی اینترنت اشیاء (IoTT) در سال 2018 میلادی به بیش از 1.5 میلیارد دلار می رسد که این  اتفاق به دنبال اقبال هرچه بیشترسازمان ها برای استفاده گسترده از  دستگاه های متصل به اینترنت صورت می گیرد.

به گزارش ایتنا  از  رایورز به نقل از آی تی پی، در حالی  که سرمایه گذاری بازار جهانی در حوزه اینترنت اشیاء طی سال 2017 میلادی 1.2 میلیارد دلار برآورد شده بود، پیش بینی های جدید رشد  28 درصدی این بازار در سال جاری میلادی را نشان می دهد.


مرکز تحقیقاتی گارتنر در گزارش خود توضیح داد 200 درصد سازمان های بزرگ جهان طی سه سال گذشته دست کم یک بار از ناحیه دستگاه های مربوط به اینترنت اشیاء موردحمله سایبری قرار گرفته اند.

 «روجرو  کونتو» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «در عرصه نوآوری های اینترنت اشیاء، سازمان ها معمولاً کنترلی روی منابع موجود ندارد و به عبارت دیگر، تمامی نرم افزارها و سخت افزارهایی که در دستگاه های متصل مورد استفاده قرار می گیرند، از سوی شرکت های تأمین کننده خدمات مدیریت می شوند.» او در ادامه توضیح داد: 


 «پیش بینی می کنیم طی سال جاری میلادی درخواست سازمان ها برای در اختیار گرفتن ابزارها و خدمات مربوط به کنترل سیستم های اینترنت اشیاء بیشتر شود تا بتوانند مدیریت جامع تری برای آنها داشته باشند.»


اینترنت

اینترنت اشیا