432 Views
2018 Feb 08car
img

قرار است 25 جگوار جدید تیپ D  توسط کمپانی جگوار کلاسیک مجددا تولید شود. اولین نمونه این خودرو در 7 فوریه در سالن پاریس به نمایش در خواهد آمد. دپارتمان کلاسیک جگوار که در واریکشایر واقع شده ، هر ماشین را با مشخصات اصلی، بر اساس طرح های مهندسی که در دهه 1950 طرح ریزی شده بودند تولید می کند. در آن زمان، جگوار قصد داشت    100 خودروی تیپ D را ارائه کند، اما تنها 75 دستگاه تولید شد، بنابراین جگوار کلاسیک ، قصد دارد این خودرو را مجددا تولید کند و آن را به حد نصاب برساند. قرار است که جگوار تیپ D جدید پس از تولید 9 مدل XKSS و  مدل های سبک وزن تیپ E  که توسط این شرکت در سال های اخیر تولید شده اند ساخته شود.


مشتریانی که مدل های جدید تیپ D را خریداری می کنند، باید بین بدنه ارجینال محدود سال  1955   و مدل پیشرفته تر 1956 که  ما ان را در پاریس مشاهده خواهیم کرد یکی را انتخاب کنند، در غیر این صورت آنها آپشن های محدودی در خودرو خواهند داشت. برای همراستا بودن با برنامه های اصلی، این خودرو از یک موتور 3.4 لیتری شش سیلندر با توان 245 اسب بخار و گشتاور 242 پوند پا بهره می برد. چنین عملکردی، همراه با شکل عجیب این خودرو، باعث شده تا سرعت تیپ D به میزان 160 مایل بر ساعت برسد . تیپ D  نمایانگر اوج تکنولوژی پیشرفته در دهه 50 بود. این مدل اولین خودرویی بود که به صورت تک کوپه و با قاب فرعی ساخته شده بود تا  شاسی را با سیستم تعلیق جلویی خودمختار و ترمزهای امن تولید نماید .


مدیر فنی جگوار کلاسیک در این خصوص بیان داشته است که: "بازتولید 9  XKSS   مشتق شده از تیپ D به شدت رضایت بخش بوده و چالش فنی بسیار بزرگتری نسبت به تولید شش مدل  تیپ E  سبک وزن به حساب می آمد .، اما درس هایی که از پروژه XKSS اموختیم سبب شد که ، تولید 25 مدل  تیپ D بعدی را آغاز کنیم .

جگوار تیپ D

XKSS