28 Views
2018 Apr 01technologyGaming
img

زندگی شهرنشینی امروز باعث گردیده تا مردم از زیبایی های طبیعی در اطراف محل زندگی خود غافل شوند و زمان کمتری را برای گشت و گذار در دامان طبیعت سپری کنند. شاید تا به حال برای تفریح به مزرعه ای کوچک یا باغی سرسبز رفته باشید و حتما از بودن در آن لذت برده اید. این بار قصد داریم شما را به یک مزرعه متفاوت ببریم تا در آن به بازی و سرگرمی بپردازید!


گرافیک و رابط کاربری :

وقتی که بازی فوق را اجرا کنید و در کنار تابلوی مزرعه قرار بگیرید، میتوانید نمای دوردست آن را مشاهده نموده و برای ورود آماده شوید! استفاده از پس زمینه متناسب با موضوع در منو و چیدمان مرتب اجزای صفحه در آن، از جمله نکات مثبت قابل ذکر در “فارم تیف” هستند که به کارگیری رنگ های هماهنگ و طراحی نسبتا خوب دکمه ها، آیکن ها و چهره کاراکترها را نیز باید به آن اضافه کنیم. باید گفت که یکپارچگی قالب گرافیکی منوها در این بازی اندرویدی تا حد زیادی رعایت شده است و هرچند انتظار میرفت حسن سلیقه و خلاقیت بیشتری در خلق آن صرف گردد اما در عین حال میتواند کاربر را تا حدودی راضی نگه دارد.

همانطور که انتظار میرود محیط اصلی بازی فوق شبیه به یک مزرعه سرسبز با اسباب و وسایل مربوط آن میباشد. البته یک الاغ غارتگر نیز در این میان به چشم میخورد که هدایت آن برعهده شماست و باید او را از دید گاو نگهبان دور نگه دارید. اندازه کاراکترهای الاغ و گاو به اندازه ای نیست که بتوان جزییات آنها را برشمرد اما باید گفت که با کمک انیمیشن هایی که برای این دو طراحی شده، حق مطلب ادا میشود! دیگر عناصر گرافیکی موجود در “فارم تیف” نیز دارای جزییات چندانی نبوده و تنها برای شکل دادن به محیط خلق شده اند. نکته دیگری که شاید موجب عدم نارضایتی کاربران گردد، یکنواخت بودن محیط بازی در همه مراحل میباشد که حداقل بهتر بود با افزودن جلوه های تصویری خلاقانه و افکت های صوتی جالب، برطرف شود.

“فارم تیف” از یک رابط کاربری روان با کمترین پیچیدگی بهره میبرد و این خبر خوشایندی برای شماست چرا که دیگر نگران سردرگمی میان منوهای تو در تو نخواهید بود. همچنین میتوانید بدون متحمل شدن دردسر، از امکانات موجود استفاده نموده و از انجام بازی لذت ببرید. هرچند باید این موارد را به عنوان ویژگی های ذاتی بازی فوق بشناسیم اما پیاده سازی هوشمندانه و استاندارد آنها را نیز نباید فراموش کرد.

گیم پلی :

اکنون وقت درو فرا رسیده و باید تا جایی که توان دارید، محصولات مزرعه را درون گاری جای دهید! این وظیفه بر عهده الاغی است که قصد کرده تا تمامی مزارع را غارت کند و شما هدایتگر او در این راه هستید. داستان “فارم تیف” یک ژانر سرگرم کننده با کمی چاشنی طنز میباشد که رقابت با سایر کاربران بر سر غارت مزرعه های یکدیگر یا دفاع از آنها در برابر دستبردها، هیجان را نیز به آن اضافه میکند. حال باید دید که این بازی اندرویدی تا چه حد میتواند در اوقات فراغت ما جا باز کند.

طبق عادت همیشگی در بازی ها، چند مرحله اول جهت آموزش دیدن شما میباشد تا به اندازه کافی در غارتگری تبحر پیدا کنید! هدایت کاراکتر در “فارم تیف” به اینصورت است که باید بر روی دسته های محصول که از داخل زمین سر بیرون می آورند اشاره نمایید تا الاغ به سمت آنها رفته و خورجین خود را پر کند. وقتی که ظرفیت خورجین به پایان رسید، باید بار الاغ را در گاری تخلیه نموده تا هم سریعتر راه برود و هم بتواند محصولات بیشتری را از مزرعه بردارد. به نظر ساده میرسد اما در ادامه خواهید دید که چالش هایی نیز بر سر راهتان است.

مهمترین چالش بازی فوق، مدت زمان محدود در به اتمام رساندن مرحله بوده که باید در طی آن، تعداد محصول مشخصی را برداشته و درون گاری قرار دهید. بدون تردید هر چه به مراحل بالاتر نزدیک میشوید، این کار دشوارتر خواهد بود به خصوص وقتی که نگهبان مزرعه وارد عمل شده و برایتان مزاحمت ایجاد میکند. در “فارم تیف” وظیفه پاسداری از مزرعه بر عهده گاو خشمگین میباشد که البته تله های روییدنی از زمین نیز در این امر به او یاری میرسانند.

تا اینجا هنوز قانع نشده اید که این بازی را انجام دهید؟ پس بد نیست بدانید که در “فارم تیف” امکان ارتقا دادن کاراکترهای الاغ و گاو تا چند سطح قدرت پیش بینی شده است. همچنین چند مورد تجهیزات کمکی نیز در بازی فوق به چشم میخورد که از آنها میتوانید برای افزایش قدرت خود در حمله به مزارع استفاده کنید. البته نباید از سایر غارتگرانی که در کمین مزرعه شما نشسته اند نیز غافل شوید چون دست بالای دست بسیار است! با هر دستبرد به مزارع، تعدادی سکه از مدافع کم و به مهاجم اضافه میشود البته در صورتی که حمله موفقیت آمیز باشد.

همانطور که گفتیم در “فارم تیف” علاوه بر روند مرحله ای، حالت رقابتی نیز وجود دارد که باید آن را به عنوان نقطه عطف بازی به شمار آورد. در ابتدا لازم است تا یک پروفایل برای خود بسازید که طی چند مرحله و به سرعت انجام میپذیرد. حال با لمس دکمه غارت و سپس اشاره بر روی عبارت جستجو در صفحه بعد، یک مزرعه به شما پیشنهاد داده میشود تا آن را چپاول کنید. البته اگر حریف قویتر، میتوانید باز هم جستجو را ادامه دهید و به مزرعه هایی که قدرت تدافعی آنها کمتر است یورش ببرید. همچنین به ازای هر غارت یک درجه از مقدار انرژی کاسته شده و از این رو نباید در حملات زیاده روی کرد. نکته جالب دیگر اینکه حمله های صورت گرفته از مزرعه شما در بخش گزارش دفاع به اطلاعتان میرسد. به همین ترتیبی که توضیح داده شد، یک نبرد گاوی-الاغی در مزرعه به ظاهر آرام داستان ما شکل میگیرد و اوقات فراغت شما را پر میکند!

بازی اندروید

اندروید

فارم تیف

بازی