72 Views
2017 Dec 30Newstechnology
img

هنوز تایید شدن این مطلب توسط اپل جالب است . در تاریخ 2 دسامبر ، اپل تایید کرد که سرعت گوشی های آیفون را که باتری قدیمی دارند ، کاهش داده است . توضیح اپل در این مورد این بود : " ما برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی گوشی های آیفون این کار را انجام دادیم " اما این توضیح اپل برای کسانی که اعتقاد داشتند اپل قصد دارد مشتریان را مجبور به خریداری آیفون های جدید بکند ؛ کافی نبود و دادخواست هایی علیه اپل صادر شد .
اکنون بعد از گذشت یک هفته از این ماجرا ، اپل یک عذرخواهی رسمی برای مشتریان خود ، منتشر کرده است . همچنین اپل خبر داد که قصد دارد باتری های قدیمی گوشی های آیفون را که خوب کار نمی کنند ، با قیمت 29 دلار ( قیمت اصلی آن حدود 79 دلار است ) تعویض نماید و به عملکرد اولیه برگرداند . این باتری ها از ابتدای سال نو و در ماه دسامبر ، عرضه خواهند شد ، همچنین اپل اعلام کرد یک آپدیت نرم افزاری برای iOS منتشر خواهد کرد ؛ بطوریکه کاربر این قابلیت را داشته باشد تا به جزئیات بیشتری از عملکرد باتری و شرایط آن ، دسترسی داشته باشد .
سخنگوی اپل : " ما می دانیم چه مشکلاتی برای شما پیش آمد ؛ عذرخواهی می کنیم "


اما با یک باتری ارزان تر و یک عذرخواهی نمی توان بطور قطعی گفت که اعتماد خدشه دار شده ی اپل بطور کامل برخواهد گشت ، چرا که اپل یک شرکت بزرگ و بالارده است و همواره هدف اصلی خود را رضایت کامل مشتریان از محصولات اعلام داشته ؛ پس بنظر نمی رسد این موضوع تا مدتی فراموش بشود.
مارکو آرت یکی از مدیران اپل ( و بنیانگذار Tumblr ) اعلام کرده که اپل از ناحیه ی کاهش سرعت گوشی ها بسیار آسیب دیده و جلب رضایت کامل کاربران ، طول خواهد کشید . اما اینکه برای بازسازیِ اعتماد قدم هایی برداشته شده ، نشان دهنده ی این است که شرکت در مسیر درستی قرار دارد .
اما توجه کنید ؛ اپل برای کاهش سرعت گوشی ها عذرخواهی نکرده! استدلال این شرکت برای عذرخواهی از مشتریان ، مخفی نگه داشتن این تصمیم از آنها است ، در حالی که دلیل این کار خود را  " کاهش سرعت برای عدم نیاز مشتریان به تعویض باتری " دانسته است!


دراینجا متن بیانیه ی اپل به مشتریان را می بینیم :
" ما بازخورهای مشتریان خود را در مورد ضعیف شدن باتری گوشی ها و به تبع آن ، کاهش سرعت و عمکلرد گوشی ها ، دریافت کردیم . می دانیم که بسیاری از شماها احساس کردید که اپل در گوشی ها خرابکاری کرده . عذر می خواهیم و لازم می دانیم که در مورد برخی از مسائل ، توضیحاتی را به مشتریان بدهیم .
ابتدا و مهم تر از همه چیز اینکه ما هیچ کار عمدی را برای کوتاه کردن عمر محصولات اپل نکرده ایم - و هرگز نخواهیم کرد - و یا کاری نکرده ایم که مشتریان از کار کردن با دستگاه آیفون خود ، احساس بدی داشته باشند ؛ مسیر شرکت ما همواره در جهتی بوده که محصولاتمان ؛ رضایت کامل مشتریان را در پی داشته باشد و با کار کردن با آنها ، لذت ببرند .
باتری ها چگونه کار می کنند ؟
تمام باتری های قابل شارژ ، شامل مواد شیمیایی هستند که با گذر زمان از کیفیت و کمیتِ عملکرد آنها کاسته می شود ، علاوه بر این ، بسیاری از عوامل دیگر نیز ( مثل تعداد دفعات شارژ و دشارژ شدن باتری ) روی کیفیت عملکرد باتری در گذر زمان ؛ تاثیر می گذارند . همچنین شرایط خود دستگاه ، مثل محیطی که در آن استفاده می شود ( مرطوب باشد یا خشک یا ... ) نیز بر روی کارکرد باتری تاثیر گذار خواهد بود . این ها عواملی هستند که بر روی باتری های یون لیتیومی تاثیر می گذارند ، یعنی همان باتری هایی که در گوشی ها استفاده می شوند. این گونه باتری ها به مرور زمان ، قدرت اولیه اولیه شارژگیری و شارژدهی را نخواهند داشت . ( همچنین این لینک اطلاعات مفصل تری را در اختیار شما خواهد گذاشت ) . از نظر ما خاموش شدن ناگهانی در گوشی ها یک چیز غیر قابل قبول است . نمی خواهیم تماس های مکرر از سوی مشتریان خود مبنی بر اینکه بخاطر خاموش شدن ناگهانی گوشی ، عکسی یا فایلی را از دست داده اند ، داشته باشیم.
جلوگیری از خاموش شدن های غیر منتظره
حدود یک سال پیش در iOS 10.2.1، ما یک بروزرسانی نرم افزاری را ارائه کردیم که مدیریت باتری را در طول کارهای سنگین ؛  افزایش می دهد تا از خاموش شدن های غیرمنتظره در iPhone 6، iPhone 6 Plus، iPhone 6s، iPhone 6s Plus و iPhone SE جلوگیری کنیم . با به روز رسانی در iOS کاری کردیم که سیستم عامل بصورت پویا ، عملکرد برخی از قسمت های گوشی را با تشخیص خود کاهش بدهد . این در حالی است که این تغییرات ممکن بود غیر قابل مشاهده و ناملموس باشند . طوری که کابران در حالت هایی باید برای اجرا شدن یک برنامه ، زمان های متغیری را منتظر بمانند. پاسخ مشتریان به این آپدیت ، مثبت بود زیرا  باعث شد برخی مشکلات ناگهانی و ناخواسته ایجاد نشود.  اخیرا نیز قصد داریم این قابلیت را در گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس و در نسخه ی جدید سیستم عامل ؛ گسترس دهیم . البته زمانی که یک باتری جدید جایگزین باتری قدیمی می شد ، این مشکلات تماما حل می شود و کارایی گوشی به حالت اولیه ی خود باز می گردد.
بازخورهای اخیر مشتریان
اما در اوایل پاییز دیدیم که مشتریان زیادی مشکلاتی مبنی بر کاهش سرعت گوشی های خود و خرابی باتری هایشان به ما ارسال می کنند ، در ابتدا فکر می کردیم که آپدیت جدید سیستم عامل و به روز رسانی برنامه ها باعث این کاهش عملکرد شده اما با گذر زمان دریافتیم مشکل چیز دیگری است . اکنون بر این باور نیز هستیم که ممکن است این مشکلات بخاطر وجود باتری های قدیمی روی iPhone 6 و iPhone 6s باشد ، چرا که بسیاری از این گوشی ها هنوز از باتری اولیه ی خود در هنگام خرید ؛ استفاده می کنند .
رفع نگرانی مشتری ها
ما همیشه می خواستیم مشتریانمان بتوانند تا زمانی که ممکن است از آیفون خود استفاده کنند. ما افتخار می کنیم که محصولات اپل برای دوامش شناخته شده اند. ما برای زدودن شک از مشتریان و حل مشکل آنها اقدامات زیر را انجام دادیم :
-    ما باتری های نو را با 50 دلار کمتر از قیمت واقعی و با قیمت 29 دلار از اوایل سال 2018 عرضه خواهیم کرد .
-    آپدیت جدیدی را برای سیستم عامل عرضه خواهیم کرد تا مشتریان در آن قادر باشند به جزئیات کاملی از عملکرد دستگاه و باتری خود دسترسی داشته باشند.
-    همچنین همانگونه که همیشه به فکر بهتر شدن محصولاتمان هستیم ، در نسخه های بعدی سیستم عامل تدابیری را می اندیشیم که این گونه مشکلات برای آیفون ها ، به حداقل برسند "
اگر می خواهید بدانید ، چه زمانی گوشی شما نیاز به تعویض باتری دارد ، اپل نشانه های این تغییر را به شرح زیر اعلام کرده :
-    زمان اجرای برنامه ها طولانی تر بشود
-    کاهش نرخ فریم برثانیه در هنگام نمایش ویدئو
-    کمتر شدن نور
-    کاهش صدای بلندگو
-    و در برخی موارد ، برنامه هایی که در پشت زمینه ی گوشی باز هستند ، نیاز است تا برای اجرا شدن ؛ دوباره راه اندازی شوند .اپل

Battery drain

Apple