183 Views
2018 Feb 07technology
img

استارتاپی جدید میخواهد شما آشپزخانه تان از جمله یخچال و فریزر را به وسیله یک wifi فعال تمیز کنید. روبات آشپزخانه suvie از آب برای پخت و پز و نگهداری غذای شما در یخچال استفاده میکند. سازندگان suvie در 6 فوریه کمپین kick starter را برای تهیه پیش غذا در اجاق آشپزخانه راه اندازی خواهند کرد که قیمت آن از 429 دلار شروع می شود. 

ما تجربه های زیادی از اجاق های کوچک آشپزخانه داشته ایم. اجاق هوشمند Tovala برای پخت شام از wifi و پخت و پز خودکار استفاده می کند. اما اجاق suvie از این اجاق ها نیز پیشرفته تر است.

ار آن جایی که غذای شما تا زمانی که در حال پخت است در دمای مطلوبی قرار دارد می توانید صبح آن را در suvie بگذارید و وقتی که به خانه می آیید غذای آماده شده ی خود را میل کنید. دستگاه mellow sousvide دارای یخچال است اما محدود به غذاهایی است که میتوان آن ها را در آب آماده کرد.

Robin Liss مدیر عامل و از بنیانگذاران شرکت suvie گفت:

" مزیت وسایل خانگی کنترل شونده توسط موبایل زمانی است که از طریق استفاده از این تکنولوژی ذخیره می شود."

نحوه ی عملکرد suvie در ادامه توضیح داده شده است :

suvie برای غذاهایی شامل پروتیین، نشاسته، سبزیجات و انواع سس می باشد. در داخل اجاق یک محفظه برای هر گروه غذایی وجود دارد. 2 قسمت بالا که برای پروتیین و سبزیجات تعبیه شده توسط یک بخش فلزی حاوی آب احاطه شده است.

غذا را صبح هنگام در ظرف مناسب قرار داده و مخزن آب suvie را پر کنید. برنامه زمانی که می خواهید تا غذا آماده باشد را روی صفحه لمسی آن تنظیم کنید. آب از مخزن به جک انتقال می یابد تا غذا را خنک نگه دارد.


زمانی که suvie شروع به پخت غذا میکند آب در جک گرم شده و شروع به انجام چند کار می کند. آب پروتیین و سبزیجات را در suvie با استفاده از sous vide و بخار می پزد سپس قسمت نشاسته را پر کرده و هر آنچه در آن قسمت است می پزد. سس گرم میشود در حالی که وعده غذایی در حال پخت است ؛ زمانی که غذا آماده شد اجاق هشدار صوتی می دهد و شما می توانید غذای لذیذ خود را تحویل بگیرید.

Suvie طرحی دارد که در آن مواد غذایی لازم برای انواع غذا برای 3 تا 5 نفر را فراهم می کند ، این مواد اولیه در بسته های مخصوص NFC دار به مشتری ارائه می گردند و از این طریق Suvie به صورت خودکار نوع غذای مورد نظر را شناسایی می کند و سپس پخت را آغاز می کند.

Liss می کوید :

" این یک تجربه ی کامل از پخت و پز است؛ زمانی که غذای شما تنها با قرار دادن بسته ی مخصوص در اجاق گاز و در سینی قابل بازیافت تهیه می شود ، حس آینده به شما منتقل می گردد. این غذا در بسته های قابل بازیافت ارائه می شود و شما نگرانی صدمه زدن به محیط زیست را نخواهید داشت ."

شما می توانید از suvie برای غذاهای خود استفاده کنید و از توصیه های آن برای هر غذا و زمان پخت استفاده کنید .

Liss گفت:

" ما میخواهیم این دستگاه دارای خلاقیت و نوآوری باشد و شرکت های مختلف ترغیب شوند تا برای بسته بندی وعده های غذایی از suvie استفاده کنند."

suvie جایگزین لوازم خانگی شما نیست بلکه روش نوینی برای آشپزی است؛ پس شما باید در کنار suvie از دیگر لوازم خود مانند تستر، مایکروویو و ... استفاده کنید.

توجه داشته باشید که این مقاله در مورد کمپین های جمع آوری مخارج، تایید پروژه یا سازندگان آن نیست و قبل از مشارکت در هر کمپین سیاست های وب سایت های Kick Starter را بخوانید تا حقوق خود در مورد قبل و بعد کمپین بدانید.


kick starter

suvie

اجاق گاز

هوشمند

پخت و پز