107 Views
img

 یکی از ویژگی های جذاب گوشی های وان پلاس ۶ و سری ۵T ویژگی قفل تشخیص چهر هاست. این ویژگی سرعت بالایی در باز کردن قفل گوشی هنگام دیدن تصویر شخص دارد.

اما پیش از این در ایفون ایکس نیز مشاهده شد که چندان اعتمادی به این حسگرهای تشخیص چهره نیست و میتوان انها را دور زد. این اتفاق در وان پلاس۶ نیز افتاد و طی ویدئویی که در توئیتر دست به دست شد، ویژگی قفل امنیتی چهره این گوشی به راحتی با یک عکس پرینت شده باز شد!


برای اینکه ببینیم کاربر چگونه این قفل را باز کرده است، کارهای مختلفی در پیش گرفته شد. ابتدا تصویری از دو سلفی به صورت رنگی و سیاه سفید پرینت شد که توسط دوربین سلفی ۷ مگاپیکسلی آیفون ایکس گرفته شده بود.


 سپس عکسها روی میز یا سمت دیوار قرار گرفته شد و گوشی وان پلاس ۶ در مقابل آن قرار گرفت تا بررسی شود که آیا قفل آن باز میشود یا خیر. چیزی اتفاق نیفتاد و قفل باز نشد!

به نظر میرسید مسئله از موقعیت عکس و گوشی باشد. اندازه عکسها تغییر پیدا کرد و حاشیه دور صورت بریده شد و شخص تصویر را جلوی صورتش گرفت، در این حالت قفل گوشی باز شد. البته این آزمایش با عکس سیاه و سفید هماهنگ نشد و قفل تنها با عکس سیاه و سفید باز شد.


این دوربین ها از سیستم TrueDepth و سنسورهایی استفاده میکند که در درجه اول برای راحتی کاربر هنگام باز شدن قفل و سپس به امنیت فکر میکند.


شرکت وان پلاس نیز پس از این ویدئو در بیانیه اش همین نکته را متذکر شده و بیان کرده ما این سیستم را حول راحتی کاربر طراحی کرده ایم، اما همچنان به شما پیشنهاد میکنیم که برای امنیت بیشتر از روشهای دیگر چون حسگر اثر انگشت، پین و پسورد برای باز کردن گوشی خود استفاده کنید. ما همچنان در حال کار برای بهبود تمام تکنولوژی های خود از جمله Face ID هستیم.

عکس پرینتی

قفل چهره

وان پلاس

هوش مصنوعی

آیفون

آیفونx

اپل

تشخیص چهره

وان پلاس ۶

سامسونگ

هوآوی