34 Views
2017 Dec 06technology
img

شرکت اپل همواره در مسیر انحصار طلبی گام برداشته است و این امر همواره به نفع منافع این ابر شرکت نبوده است . در ادامه با تحریریه ی eDanesh همراه باشید تا از هفته ی مشکلات نرم افزاری اپل مطلع شوید .

در اواخر این هفته بود که پستی در تویتر موجب شد تا مهندسان بخش نرم افزار اپل بدترین آخر هفته ی خود را سپری کنند . محتوای این پست آسیب پذیری MacOS High Sierra را افشا میکرد و نشان میداد که افراد تنها با دسترسی فیزیکی و بدون وارد کردن حتی یک کاراکتر پسورد میتوانند وارد سیستم عامل شوند و از آن استفاده کنند . البته اپل توانست این مشکل بزرگ را با انتشار آپدیتی در کمتر از 24 ساعت بر طرف نماید .

سخنگوی اپل طی بیانیه ای گفت :

امنیت از اولویت های شرکت اپل است و متاسفانه ما در انتشار این نسخه از MacOS عجولانه رفتار کردیم . ما به شدت از این خطا پشیمان هستیم و از تمامی کاربران عذر خواهی میکنیم و از همین رو فرآیند توسعه خود را دوباره بررسی میکنیم .

از طرفی دیگر گزارشات مربوط به ماه سپتامبر نشان میدهد که پچ های ( پچ به بسته های نرم افزاری میگویند که بر روی سیستم عامل های مختلف نصب میشوند و قابلیت هایی را به آن ها اضافه و همچنین باگ های آن ها را از بین میبرند ) منتشر شده توسط اپل دارای مشکلاتی بوده است که که خود موجب ایجاد باگ های جدید بر روی گوشی شده است . همچنین اپل پچ های جداگانه ی دیگری را برای این مشکلات منتشر کرده است که موثر واقع نشده اند .


کاربران مک در حال سپری کردن هفته های سردرگم کننده ای هستند و حال کاربران آیفون نیز از آن ها بهتر نیست .

ساعت 12:15 صبح بود که اپل نسخه ی جدید IOS تحت عنوان IOS 11.2 منتشر کرد و هدف از آن جلوگیری از تکرار اعلان های برنامه هایی مانند یادآور بود .

اما مشکل کار اینجا بود که باگ های IOS قبلی اپل را وادار به انتشار زود هنگام و خارج از برنامه ی IOS 11.2 کرده بود و همین رفتار خارج از برنامه باعث ایجاد مشکل تایپ A[?] به جای I شد .

اگر بخواهیم هفته ای را به عنوان هفته ی مشکلات نرم افزاری اپل نام گذاری کنیم ، قطعا این هفته بهترین انتخاب خواهد بود .

حال بیایید یکبار دیگر مشکلات را مرور کنیم :

1- نقص بحرانی MackOS High Sierra و نفوذ بدون پسورد به آن

2- عدم کارکرد سیستم اشتراک فایل بر روی IOS 11.2

3- تکرار اعلان ها در IOS پیشین

4- تایپ اشتباه A[?] به جای I

دشوار است که سطح محصولات نرم افزاری اپل را تنها با استناد به مشکلات هفته های گذشته پایین اعلام کنیم ؛ زیرا که اپل همواره محصولات با کیفیت و بی نقصی را روانه ی بازار کرده است .

10 سال پیش اپل اولین آیفون خود را در حالی که محصول اصلی آن یعنی مکینتاش حدود 5 درصد از بازار کامپیوتر های رو میزی را تشکیل میداد روانه بازار کرد و در آن زمان سیستم عامل مایکروسافت با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم میکرد ؛ اما هم اکنون بیش از 1 میلیارد آیفون در سطح جهان در حال استفاده است و این ، شرایط را برای اپل سخت تر کرده است ؛ زیرا که تنها یک مشکل امنیتی یا یک باگ کوچک می تواند زندگی روزمره ی میلیون ها انسان را با مشکل مواجه کند.

از مشکلات هفته های گذشته که گذر کنیم و بخواهیم اپل را توصیف کنیم ، باید این شرکت را برای پشتیبانی منحصر به فرد و ارائه آپدیت حتی برای گوشی های قدیمی تر تحسین کنیم .

#اپل #مکینتاش #مک_بوک