79 Views
2018 Jan 18Newstechnology
img

سرویس ابری جدید گوگل به شما این امکان را می دهد تا دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی خود را، بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، آموزش دهید.خدمات ارائه شده از طریق هوش مصنوعی، مانند تشخیص تصویر و صدا، بخش مهمی از خدماتی است که گوگل به عنوان یک ارائه دهنده سرویس پردازش ابری در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. این شرکت می خواهد خدمات مربوط به هوش مصنوعی را با کمک ابزاری موسوم به Cloud AutoML به سطح بالاتری ارتقاء دهد. Cloud AutoML ابزار جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد تا بدون نیاز به نوشتن حتی یک خط کد برنامه نویسی، AI دستگاه خود را دوباره از صفر آموزش دهند.

شما ممکن است قبلا اسم AutoML گوگل به گوشتان خورده باشد. این ابزار برای اولین بار در کنفرانس I/O شرکت گوگل در سال گذشته معرفی شد. AutoML در واقع بر روی ایجاد نوعی نرم افزار یادگیری ماشین تمرکز می کند که قادر است نرم افزارهای یادگیری ماشین را طراحی کند، که این مبحث در دنیای تکنولوژی های مربوط به هوش مصنوعی موضوع داغ و بحث برانگیزی است (فرض اساسی ساده است: شما بین الگوریتم های مختلف رقابت ایجاد می کنید، سپس برنده ها را انتخاب کرده و مجددا بین آن ها رقابت ایجاد می کنید، و همین روند تکرار می شود). البته Cloud AUTML با ابزارهای پیچیده این چنینی کار نمی کند، بلکه هدف آن حل یک مشکل اساسی است و آن هم ساختن AI بدون زحمت کد نویسی زیاد است.Cloud AUTML این کار را با ارائه یک رابط کاربری گرافیکی ساده برای آموزش مدل یادگیری ماشین به کاربران انجام می دهد. تا کنون، این سرویس فقط به تشخیص تصویر محدود بوده است، و به کاربران اجازه می داده است که تصاویر را وارد برنامه کرده و منتظر بمانند تا نرم افزار عناصر و موارد عادی تصاویر را تفکیک و جمع آوری کند. برای مثال، شرکت Urban Outfitters، در حال بررسی این مساله است که چگونه می تواند از Cloud AuthorML برای شناسایی اقلام لباس در کاتالوگ های خود استفاده کند، تا کاربران بتوانند به راحتی با فیلتر کردن ویژگی های خاص، مطالب مورد نظرشان را بیابند.فای فی لی، دانشمند ارشد بخش Cloud AI گوگل، در مطلبی گفته است: در حال حاضر تنها تعداد انگشت شماری از کسب و کارهای جهان به استعدادها و بودجه های مورد نیاز برای استفاده کامل از پیشرفت های ML و AI دسترسی دارند. افراد بسیار کمی وجود دارند که می توانند مدل های یادگیری ماشین را طراحی کنند. [...] در حالی که گوگل از طریق API هایی که وظایف خاصی را انجام می دهند، مدل های یادگیری ماشین های پیش آموزش دیده را ارائه می دهد، با این وجود اگر ما بخواهیم AI را برای همه به ارمغان بیاوریم، مسیری طولانی در پیش رو داریم.

مطمئنا گوگل در زمینه هوش مصنوعی شهرت زیادی دارد، اما همچنان باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا ابزارهایی مانند Cloud AutoML می توانند در این کسب و کار با رقبایی قدرتمند مانند Azure (مایکروسافت) و Amazon Web Services رقابت کنند یا نه. هر دوی این شرکت ها (مایکروسافت و آمازون) ابزارهای پیش آموزشی AI و همچنین ابزارهای ساخت و ویرایش مدل های AI مخصوص به خود را قبلا به بازار عرضه کرده اند. با وجود اینکه گوگل در هوشمندتر کردن AI خود برای کمک به کاربرانش بسیار موفق بوده است، اما آیا می تواند کسب و کارها را نیز برای ثبت نام در این سرویس متقاعد کند؟


گوگل

هوش مصنوعی

Cloud AutoML