113 Views
img

اپ استور یک سکوی رایانش توزیع نرم‌افزار دیجیتال برای آی‌اواس است که توسعه و نگه‌داری آن توسط شرکت اپل انجام می‌شود. این سرویس  به کاربران اجازه می‌دهد که نرم‌افزار مورد نظر را جستجو و بارگیری کنند. در ادامه با ۱۰ اپ برتر اپ استور در ۳ماه اول ۲۰۱۸ آشنا میشویم.


طبق گزارشی که به تازگی توسط شرکت اطلاعات هوشمند Sensor Tower منتشر شده است، اپ های متعلق به فیسبوک همچون واتساپ، مسنجر واینستاگرام در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸۸ موفق شدند در  میان بیشترین اپ های دانلود شده توسط آیفون جای بگیرند.

در این بین Tik Tok که اپ موزیک ویدئوی چینی است، با ۴۵ میلیون بار دانلود توانسته است در جایگاه شماره ۱ این لیست قرار بگیرد. اپ های متعلق به شرکت های چینی Tencent و Baidu نیز وجود دارد که آرام آرام در حال گرفتن جایگاه فیسبوک هستند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ اپ  ای که توسط کاربران آیفون در طول سه ماه گذشته بیشترین دانلود را داشته است.


۱۰- GOOGLE MAPS


گوگل مپس همیشه در میان ۱۰ اپ برتر اپ استور قرار داشته است. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ این برنامه در حدود ۲۲٫۴ میلیون بار توسط کاربران مختلف در سراسر جهان دانلود شده است.


۹- IQIYI


iQiyi توسط غول اینترنتی چین یعنی بایدو ساخته شده است و اپ ای شبیه به یوتیوب میباشد. طبق گفته شرکت سازنده، این اپ ۴۸۱ میلیون کاربر دارد و این افراد در هر ماه مجموعاً ۵٫۶ میلیارد ساعت را در این اپ میگذرانند.

این اپ در طول سه ماه اول ۲۲٫۶ میلیون دانلود را به خود اختصاص داده است.


۸- QQ


QQ هم اپ ای چینی است که توسط شرکت فناوری چینی Tencent بنا شده است. این اپ استایلی همچون فیسبوک مسنجر داشته و در آن گزینه هایی همچون بازی های آنلاین، موزیک، فروشگاه و … وجود دارد.

QQ در طول سه ماهه اول سال۲۰۱۸ ۲۲٫۶ میلیون بار دانلود شده است.


۷- WECHAT


ویچت اپ ای دیگر از شرکت Tencent بوده و در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ حدود ۲۸٫۹ میلیون بار از سوی کاربران مختلف در سراسر جهان دانلود شده است.

ویچت اپ رسانه اجتماعی بوده و میتوان با آن کارهایی همچون ارسال پیام و پرداخت هزینه را انجام داد. از مارس ۲۰۱۸، ویچت بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه را داشته است.


۶- FACEBOOK


با اینکه فیسبوک در سال ۲۰۱۸ و پس از رسوایی به بار آمده روزهای خوبی را تجربه نکرده است، اما هنوز هم در میان برترین اپ های اپ استور جای دارد. این برنامه همیشه در لیست ۱۰ اپ برتر اپ استور قرار داشته و در سه ماه اول ۲۰۱۸ ۲۹٫۴ میلیون بار دانلود شده است.


۵- INSTAGRAM


اینستاگرام محبوب ترین اپی است که فیسبوک مالکیت آن را برعهده دارد. این برنامه دومین اپ محبوب رایگان در اپ استور بوده و تقریباً ۳۱ میلیون بار در سه ماهه اول ۲۰۱۸ دانلود شده است.


۴- MESSENGER


مسنجر فیسبوک سومین اپ محبوب رایگان در فروشگاه اپ استور بوده و در سه ماهه اول ۲۰۱۸ حدود ۳۱٫۳ میلیون بار دانلود شده است.


۳- WHATSAPP


واتس اپ برنامه ای است که فیسبوک در سال ۲۰۱۸ آن را با قیمت بسیار بالایی خریداری کرد. این اپ ۱٫۵ میلیارد کاربر ماهانه دارد و در طول سه ماهه اول ۲۰۱۸ نیز تقریباً ۳۳٫۸ میلیون بار دانلود شده است.


۲- YOUTUBE


یوتیوب پلتفرمی ویدئویی متعلق به شرکت گوگل میباشد و همواره محبوب ترین اپ رایگان در اپ استور بوده است. این برنامه در طول سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ در حدود ۳۵٫۳ میلیون بار دانلود شده است.


۱- TIK TOK


Tik Tok که با نام Douyin نیز در چین شناخته میشود، یک اپ موزیک ویدئو و رسانه اجتماعی است. این برنامه به شما اجازه میدهد تا کلیپ های کوتاه را ویرایش کرده و سپس موزیک و جلوه های ویژه ای را آن به اضافه کنید. Tik Tok متعلق به شرکتی است که سال گذشته برنامه ویدئویی رسانه اجتماعی Musical.ly را با ۱ میلیارد دلار خریداری کرد.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ این اپ در حدود ۴۵٫۸ میلیون بار دانلود شده است.

گوگل مپ

اینستاگرام

ویچت

فیسبوک

مسنجر

واتس اپ

یوتیوب

TIK TOK

Google Maps

IQIYI

QQ

WeChat

facebook

instagram

MESSENGER

Whatsapp

youtube