88 Views
2018 Jan 21Newstechnology
img

برنامه‌های آیفون: Alexa، Snapchat و Alipay در تاریخ 27 دسامبر سال 2017 برترین برنامه‌های رایگان ios در سراسر جهان اعلام شد.

نرم‌افزار Snapchat، بیشترین نرم‌افزاری است که در انگلستان و فرانسه مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ و البته نرم‌افزار Alipay که از برای نقل‌وانتقال و پرداخت پول استفاده می‌شود بیشترین نرم‌افزار مورداستفاده در چین می‌باشد. اطلاعات بیشتر در مورد این نرم‌افزارها را می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.


ایالات‌متحده آمریکا آمازون الکسا (موسیقی)

نرم‌افزار الکسا نوعی دستیار داده‌ای می‌باشد که توانمندسازی و کنترل هوشمند غول‌پیکر اینترنت را در بردارد. در وهله‌ی اول می‌توان گفت که دستیار شخصی الکسای گوگل نوعی مشابه از گوگل می‌باشد.

بریتانیا اسنپ چت (عکس و ویدئو)

به‌واسطه‌ی استفاده از اسنپ چت در بریتانیا، شبکه‌های اجتماعی، عکس‌ها و ویدئوهای کریسمس را در خود جای‌داده‌اند.

پس از نرم‌افزار اسنپ چت در بریتانیا، اینستاگرام، فیس بوک، واتس اپ، میسنجر به ترتیب در رتبه‌های چهارم، پنجم، هشتم و نهم قرار دارند.

استرالیا Spotify (موسیقی)

نرم‌افزار Spotify برای گوش دادن به موزیک و به اشتراک گذاشتن آن در آپدیت ماه نوامبر به آیفون X اضافه شد.

چین Alipay (شیوه زندگی)

خدمات انتقال پول در چین که شامل پرداخت صورت‌حساب به‌صورت شبانه‌روزی، رزرو تاکسی و غیره می‌باشد توسط نرم‌افزار Alipay انجام می‌شود که توسط گروه بزرگ علی‌بابا طراحی‌شده است.

آلمان WhatsApp Messenger (شبکه‌های اجتماعی)

اولین نرم‌افزار مورداستفاده مردم آلمان، WhatsApp Messenger می‌باشد که در اختیار مخاطبین فیس‌بوک قرارگرفته است. این سرویس، امن‌ترین سرویس در آلمان محسوب می‌شود.

فرانسه اسنپ چت (عکس و ویدئو)

فرانسه اولین کشوری است که فیس‌بوک به همراه میسنجر، اینستاگرام، برنامه فیس‌بوک و واتس اپ در رتبه سوم، چهارم، پنجم و ششم و البته یوتیوب در رتبه دوم می‌باشد. هلند NPO Radio 2 (بالای 2000 موزیک)

NPO Radio 2 امکان دسترسی به 2000 موزیک برای کاربران را تا روز کریسمس فراهم می‌کند. کانادا یوتیوب (عکس و ویدئو) کشور کانادا سرویس پخش ویدیو در یوتیوب را دنبال می‌کند؛ و پس از یوتیوب Snapchat و Google Home به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند و پس از آن‌ها ردیاب فیزیکی Fibit در رتبه‌ی چهارم قرار دارد. ژاپن MusicBox (موسیقی)

MusicBox برنامه‌ای برای دسترسی به لیست موسیقی‌ها می‌باشد، در ژاپن Spotify در رتبه‌ی دهم از نرم‌افزارهای رایگان قرار دارد.

سنگاپور دوچرخه‌سواری هوشمند (سفر)

بدون نیاز به ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری، برنامه اشتراک دوچرخه در پکن مورداستفاده قرارگرفته است.

مالزی WhatsApp (شبکه‌های اجتماعی)

هند WhatsApp (شبکه‌های اجتماعی)

جنوب افریقا WhatsApp (شبکه‌های اجتماعی)

Alexa، Snapchat و Alipay