125 Views
img

مایکروسافت به زودی پشتیبانی از قابلیت FreeSync را به کنسول های Xbox One X و Xbox One S اضافه خواهد کرد. بروزرسانی بهاره که در حال حاظر تایید شده که از صفحه نمایش های 1440pبر روی این دو کنسول پشتیبانی می کند اما با اضافه شدن FreeSync به شما اجازه می دهد که صفحه نمایش های شما با همگام سازی نرخ تازه سازی ( refresh rates ) کنسول ها سازگار شوند. 

قابلیت FreeSync همانند قابلیت G-Sync انویدیا کمک به حذف پرش تصاویر و ایستادن تصاویر که معمولا با صفحه نمایش های بازی رخ می دهد می پردازد و سبب می شود نرخ مناسبی داشته باشیم و بازی به راحتی اجرا شود. FreeSync و G-Sync به طور گسترده در رایانه های خانگی مورد استفاده قرار گرفته اند.  

علاوه بر این قابلیت FreeSync مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای پشتیبانی خودکار خودکار زمان های رکود بر صفحه نمایش ها است. این قابلیت به صفحه نمایش ها اجازه می دهد تا هنگام اجرای بازی به طور خودکار حالت بازی یا حالت تاخیر کم برای بهینه کردن اجراها فعال شوند. مایکروسافت این قابلیت را در Inside Xbox به نمایش گذاشته که هر زمان بازی در حال اجرا نیست قابلیت خاموش می گردد. این زمانی مفید است که شما وارد برنامه هایی همانند Netflix  شوید حالت بازی خاموش شده و با بازگشت شما به بازی روشن می شود.   

xbox one x

Xbox One S

XBOX