106 Views
2018 Apr 15car
img

نسخه به روز شده خودروی استون مارتین ونتیج  2019  تولیده شده و گویا قرار است  ماموریت ونتیج 2005 را که از هر نظری ، چه از لحاظ سلیقه و یا  به لحاظ عملکردی، بصری یا داینامیک، از سایر خودروهای استون مارت متمایز بود به اتمام رساند. بینی کوسه ای شیب دار و پنجره مشبک سه بعدی و لبه های پهنتر، چهره ی بسیار جدی را برای این خودرو رقم می زند.  صدای بی نظیر این خودرو در هنگام شتاب به واسطه موتور بی توربو مرسدس بنز AMG 4 لیتری  8 سیلندری تولید می شود که توان 503 اسب بخار و گشتاوری در حدود 505 پوند پا را تولید می کند. این دومین مدل تولیدی استون مارتین توسط کارخانه آلمانی است و نخستین مدل تولید شده از روی خودروی جذاب DB11 V8، پسر عموی بزرگ ونتیج می باشد.  البته  موتور مرسدس AMG  سبب می شود که  خودروی دو سرنشینه جدید، دارای توانی برابر با 80 اسب بخار بیشتر از نسخه قدیمی تر V8 GT باشد و وزن ان نیز در حدود 300 پوند کاهش یافته است. این خودرو می تواند تنها در عرض 3.5 ثانیه  به سرعت 60 مایل در ساعت برسد  و حداکثر سرعت آن نیز 196 مایل در ساعت خواهد بود. در حالی که استون مارتین از طرف تیم طراحی بیرونی خود اطمینان داده که  ظاهر ونتیج  جدید ، متفاوت از سایر خودروهای این کمپانی است ، مت باکر، مهندس دینامیک سابق لوتوس و مهندس ارشد استون مارتین و تیمش تلاش نموده اند تا ماشین را به طور کاملا  متفاوتی طراحی کنند.

ونتیج  بر یک شاسی آلومینیومی بسیار محکم سوار است و دارای سیستم تعلیق دوجناغی جلو  می باشد و همین امر سبب می شود که نسبت به نسخه قبلی بسیار اسپرت تر باشد. سرعت فنر و دمپر بسیار بیشتر شده و محور عقب کاملا به بدنه محکم شده است. سه حالت تنظیم قدرت و پیشرانه به عنوان گزینه هایی در دسترس راننده قرار گرفته اند. در شتاب بیشتر، اگزوز صدای مهیبی را از خود تولید می کند که سبب می شود سرنشینان بیشتر لذت ببرند.
 

این خودرو تقریبا چهار اینچ از مدل DB11، کوتاه تر است که به شما این احساس را می دهد که گویا به سطح جاده چسبیده اید. علیرغم نسبت فرمانی مشابه DB11، فاصله محوری بین دو چرخ ونتیج باعث می شود احساس کنید که این خودرو نسبت به مدل قبلی چابک تر است .
ونتیج جدید دارای یک دیفرانسیل پشتی الکترونیکی است که اولین بار برای استون مارتین به کار گرفته شد. صدای موتور 8 سیندر این خودرو  نیز آنقدر مهیب است که تنها می توانید چنین صدایی را از موتورهای دو اگزوزه بشنوید. درست همانند DB11، ونتیج 2019 نیز با رنگ های بیرونی لایت تر  و  جزئیات بدنه و خطوط دقیق تر ارائه می گردد


در داخل کابین ونتیج 2019،. کنسول مرکزی برای دسترسی آسان به دکمه های میانبر، مجددا طراحی شده است. و از آنجا که دیگر از طراحی سنتی استون مارتین استفاده نمی شود، کنترل ونتیج به طور مستقیم در کنار راننده قرار گرفته که راحت تر و کارامدتر است. کابین داخلی مجددا طراحی شده این خودرو می تواند افرادی تا 6 فوت و 6 اینچ را در خود جای دهد . صندلی های خودرو نیز فوق العاده راحت ، اما پایدار و دارای پشتیبان می باشند. دو گزینه ترمز عبارتند از دیسک های کربنی و سرامیکی چدن و سبک تر، که به درستی با خودرو انطباق یافته اند.  ویژگی های آیرودینامیکی به کار گرفته شده در فاز طراحی بسیار ابتدایی هستند، به این معنی که هیچگونه تیغه یا باله متحرکی در این خودرو به چشم نمی خورد.. اسپلیتر جلو و دفیوزر عقبی و همچنین پنجره های مشبک جانبی و تجهیزات آیرو داینامیکی همانند سوپاپ ها، همگی در هماهنگی کامل با عملکرد ونتیج طراحی شده اند. بنابراین به نظر می رسد که استون مارتین باید به فکر جشن گرفتن رکورد فروش ونتیج 2019 خود باشد.

استون مارتین

وینتیج

استون مارتین وینتیج