90 Views
img

حتما شما نیز با این موضوع اتفاق نظر دارید که سرگرمی های دسته جمعی بسیار لذت بخش تر از نوع فردی آن هستند. تولیدکنندگان بازی های رایانه ای نیز با پی بردن به این واقعیت، چند سالی است که به ساخت عناوین جدید با امکان انجام بازی گروهی و آنلاین روی آورده اند بطوریکه در این زمینه نمونه های بسیار موفقی را میتوان نام برد. در کشور ما نیز این شاخه از صنعت تولید بازی در حال پیشرفت چشمگیری میباشد.

در این رابطه یک بازی جدید ایرانی تحت عنوان “خروس جنگی” را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این بازی اندرویدی بپردازیم.

گرافیک و رابط کاربری:

بازی فوق دارای منویی با قسمت های متعدد است که به خوبی و با رعایت استانداردهای لازم سازماندهی شده و تمام کاربران میتوانند به راحتی از امکانات موجود استفاده کنند. البته راهنمای تعاملی “خروس جنگی” نیز در هنگام شروع، نحوه کار را به شما می آموزد و بدین ترتیب هیچگونه مشکلی باقی نخواهد ماند. درکل باید گفت که این بازی اندرویدی از یک رابط کاربری روان بهره میبرد و میتوان آن را جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد. 

از لحاظ ظاهری، نقاط قوتی همچون رنگبندی زیبا و هماهنگ، چیدمان مرتب و هوشمندانه اجزای صفحه، آیکن های یکپارچه و گویا، فونت خوانا و به کارگیری انیمیشن ها و افکت های تصویری در جای مناسب در رابط کاربری و منوهای “خروس جنگی” به چشم میخورد. کاملا مشخص است که تولیدکنندگان این بازی دقت نظر بالایی در طراحی قالب گرافیکی آن داشته اند و نمیتوان نقصی از این بابت مشاهده کرد.

تنوع محیط بازی و اجزای تشکیل دهنده آن، طراحی خوب کاراکترها و سایر عناصر بازی، انیمیشن های جذاب به همراه افکت های تصویری هیجان انگیز و همچنین موزیک متناسب با موضوع و افکت های صوتی جالب، از جمله نکات مثبتی هستند که باعث جذابیت هر چه بیشتر “خروس جنگی” شده اند. یکی از نکات قابل توجه در بازی فوق، امکان خلق کاراکترهای متفاوت میباشد که به عهده خود کاربران گذاشته شده است. بدین ترتیب شما میتوانید ظاهر خروس خود را بنا بر سلیقه شخصی آماده کنید


گیم پلی:

“خروس جنگی” شامل دوبخش یا بهتر بگوییم دو حالت بازی از قرار داستانی و نبرد آنلاین میشود که در بعضی موارد از جمله کسب امتیاز و سکه، با یکدیگر ارتباط دارند و شما میتوانید هر دو را پس از ثبت نام و با یک کاراکتر مشترک انجام دهید. نکته مهمی که در رابطه با این بازی اندرویدی و حالت اول آن باید ذکر کنیم، داستان پردازی جالب آن میباشد که با ایجاد حس کنجکاوی در کاربران به وسیله جملاتی که از زبان هر خروس نقل میشود، آنها را به ادامه بازی دعوت می نماید.

داستان از این قرار است که شاه خروس شما را مامور به برقراری نظم و قانون در سرزمین های سه گانه غرب وحشی، سرزمین اسطوره ای پارس و جنگل های جادویی شرق دور میکند. هرکدام از این مناطق درواقع یک سطح از بازی فوق هستند که از مرحله های متنوع با چند حریف مختلف تشکیل شده اند و روند سختی بطور معقول در آنها افزایش می یابد. در هر مبارزه نیز باید علاوه بر شکست دادن حریف، یک سری وظایف مشخص شده را انجام داده تا در ازای آن هم سکه و امتیاز دریافت نمایید و هم سطح خود را افزایش دهید. همانطور که مشخص است گیم پلی “خروس جنگی” عاری از هرگونه یکنواختی بوده و از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد. علاوه بر این تولیدکنندگان وعده داده اند که در نسخه های بعدی سطوح بیشتری به بازی اضافه کنند.

در حالت نبرد آنلاین، اوضاع متفاوت میباشد و کاربران باید با یکدیگر به مبارزه بپردازند. با زدن دکمه مربوط به مبارزات آنلاین وارد صفحه ای خواهید شد که حریفان به همراه مشخصات آنها از قبیل میزان سلامتی، قدرت، کاریزما(هوش) و سرعت به نمایش درمی آیند و شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید. البته با مشاهده هر حریف تعدادی سکه از کاربر کسر میگردد و به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام به مبارزه، خروس خود را مجهز و قوی کرده باشید.

بازی اندروید

بازی اندرویدی

بازی

اندروید

نقد و بررسی