30 Views
2018 Feb 24entertainmentGaming
img

وقتی برای اولین بار بازی Age of Empires: Definitive Edition اجرا می کنید بسیار شگفت زده می شوید. بازی اصلی بیش از دو دهه قبل عرضه شده است و حالا دوباره برای بازکنان تازه یا بازکنان قدیمی که سیستم های خود را به روز کرده اند بازسازی شده است.

  مایکروسافت با عرضه Age of Empires II: HD Edition شروع به بروزرسانی های این بازی کرد ، که در این بروزرسانی تعداد زیادی ویژگی های جدید اضافه شده بود.حال این ریمستر با بهبود در بخش های بازی و قومیت های جدید در کیفیت 4K  عرضه شده است. با این حال هسته اصلی بازی تغییری نکرده و همانند گذشته است و تنها با استاندارد های جدید همگام شده است. شما به سادگی دستور جا به جایی نیرو ها ، جمع آوری منابع ، بریدن چوب ها و ساخت تجهیزات برای از بین بردن دشمنان را می دهید. این برای برخی افراد بسیار عالی است اما در حقیقت بازی هنوز بر ویژگی های اصلی و قدیمی خود ایستاده است. با این حال تغییرات ایجاد شده لذت بازی را به اندازه می کند. 

این بازی همانند بسیار ازبازی هایی مانند Civilization و Rise of Nations بر کل دوران یک قوم تسلط ندارید بلکه شما در سری Age of Empires تنها بر یک محدوده ی زمانی خاص تمرکز دارید و تلاش می کنید تا در برابر حملات دشمن ایستادگی کنید  تا از صفحه ی روزگار محو نگردید ، نه اینکه همه ی آنان را از بین ببرید. 

این سخت است که گفته شود شما به چه مشکل هایی در طول بازی برخورد خواهید کرد ، اما این بازی یک نمونه از بازی های بسیار قدیمی است که همه ی بخش های آن به روز نشده اند و تنها برخی از قسمت ها زیباتر شده اند. 


کیفیت بصری فوق العاده بازی همراه با برخورداری از صداهای فوق العاده جذاب و گیم پلی بسیار آشنا و دقیق از ویژگی این ریمستر می باشد.توسعه بخش چند نفره نیز نمره خوبی را کسب می کند. بسیار سریع و آسان می باشد و اجازه می دهد در زمانی کمتر از 30 ثانیه وارد مبارزه ای بشوید. افزایش محدودیت این بخش به 250 نفر باعث جذاب تر شدن و سخت تر شدن بازی می گردد.

  متاسفانه بسیاری از بخش ها هنوز با استاندارد های جدید هماهنگ نیستند. تعداد گروه ها به ویژه نیروهای مخصوص هر قوم کم بوده و افزایش آن ها سبب جذاب تر شدن بازی می گردد. سازه ها نیز توسعه نیافته اند یعنی شما هنوز نمی توانید سختمان هایی با پیچیدگی های دلخواه ایجاد کنید.

  اگر شما هنوز نسخه اولیه بازی را انجام نداده اید این نسخه بسیار بهتر از عالی است. در غیر اینصورت می توانید بازی را برای یاد آوری خاطرات گذشته در کیفیت قابل قبول تر انجام دهید.    

Age of Empires: Definitive Edition