33 Views
2018 Mar 29entertainmentGaming
img

به طور معمول تجربیات چشمگیر ولی کوتاه مدت هتسند و بازی های واقعیت مجازی در بهترین حالت خود بسیار جذاب می باشند. بنابراین زمانی که شنیدم توسعه دهندگان سری بازی های Metro در حالی ایجاد یک بازی واقعیت مجازی بودند بسیار خوشحال شدم و امید داشتم که این بازی بسیار موفق عمل کند. امیدوار بودم تا شرکت  4A Games دنیایی قدرتمند و فوق العاده ایجاد کند.

  بازی Arktika  احساس هایی شبیه به سری Metro  در شما ایجاد می کند اما بازی در محیط متفاوتی رخ می دهد. بازی در مناطق روستایی یخ زده در کشور روسیه ، که در آن بلایای زیست محیطی زمین و ساکنان آن را تغییر داده است. بعضی از انسان ها به طور ناخواسته تبدیل به هیولا هایی شده اند ، افراد سالم پراکنده به هر قیمتی شده به مبارزه با این هیولا ها پرداخته اند ، شما به عنوان یک نگهبان تیرانداز برای محافظت از یک منطقه ی نظامی استخدام شده اید.

  بازی Arktika  یک بازی تیراندازی اول شخص مثل بازی های Metro  یا Doom  نیست بلکه به بازی هایی مثل Time Crisis و House of the Dead شباهت دارد. بازی در حدود 5 تا 8 ساعت با توجه به سرعت بازی و انجام مراحل پشت سر هم و طی کردن مسافت های کوتاه برای ماجراجویی و همچنین طی مسافت ها برای فرار از ضربه های بازی طول می کشد تا تمام شود. Arktika  یک بازی ثابت نیست و نیاز به مکان دارد تا شما در آن جا به جا شوید و به کشتار های خود برای رسیدن به مرحله ی بعدی بپردازید. 

تنوع دشمنان بازی زیاد نیست اما آنان به کلی با یکدیگر تفاوت های اساسی دارند تا شما نیاز داشته باشید تا در مبارزه های استراتژی های متفاوتی را در نظر بگیرید. سرباز های عادی را می توان به راحتی از بین برد ، در حالی که تک تیرانداز ها در مسافت های دور و تحت پوششی نسبت به شما قرار می گیرند ضمن اینکه به راحتی نیز از بین نمی روند و نیاز به تیراندازی دقیق دارید. در بازی انواع سلاح های علمی تخیلی که با انرژی کار می کنند وجود دارد.  در حالی که تمرکز بازی بر روی کشتار است اما شما همواره ماموریت های دیگری مثل پیدا کردن رمز عبور ، تغییر فیوز ها و هدایت جریان برق و .... نیز برعهده دارید.


  بازی صحنه های بسیار جالبی دارد که مشخص است بر روی آن ها بسیار وقت گذاشته شده است. دشمنان در استفاده از پوشش برای خود بسیار هوشمندانه عمل می کنند ، گاهی اوقات شما باید حرکت کنید ، گاهی باید دیوار های شیشه ای یا قفسه های شلوغ را از بین بببرید تا به آنان دسترسی پیدا کنید و بتوانید آنان را از بین ببرید.

  در حالی که بازی Arktika مبتنی بر یک مکانیک آشنا ساخته شده است اما با استفاده از توانایی های مختلف و منحصر به فرد به یک بازی تیراندازی با فضایی هیجان انگیز و گرافیک عالبی و مبارزات خارق العاده تبدیل شده است ؛ تا این بازی تبدیل به یکی از بهترین بازی های این زمینه تبدیل گردد.   

Arktika. 1